REDSI PONOVO LIDERI NA TABELI: Liverpul pobedom nad Brajtonom izbio na prvo mesto Premijer lige

premijer liga

Fudbaleri Liverpula pobedili su na domaćem terenu Brajton 2:1, u utakmici 30. kola Premijer lige.

Brajton je poveo već u drugom minutu golom Denija Velbeka, a u 27. minutu Luis Dijaz je izjednačio rezultat.

Konačan rezultat je postavio Mohamed Salah golom u 65. minutu, na asistenciju Aleksisa Mekalistera.

Liverpul je postigao i treći gol u 71. minutu, ali je nakon konsultacije sudije sa VAR sobom pogodak Luisa Dijaza poništen.

Liverpul je prvi na tabeli Premijer lige sa 67 bodova, i ima tri boda više od drugoplasiranog Arsenala koji danas od 17:30 gostuje Mančester Sitiju. Siti je treći sa zaostatkom od četiri boda za prvoplasiranim. Brajton je deveti sa 42 boda.

U sledećem kolu, Liverpul dočekuje Šefild junajted, dok Brajton gostuje Brentfordu.