DOMINACIJA GRAĐANA U LONDONU: Mančester siti srušio Kristal Palas i izjednačio se sa Liverpulom na vrhu tabele

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u gostima ekipu Kristal Palasa sa 4:2, u utakmici 32. kola Premijer lige.

Siti je upisao 21. pobedu od početka šampionata i izjednačio se na vrhu tabele sa Liverpulom sa 70 bodova, s tim da ekipa Pepa Gvardiole ima meč više. Dva boda manje ima Arsenal.

Kristal Palas je 14. tim lige sa 30 osvojenih bodova.

Domaća ekipa je povela na današnjem meču već u trećem minutu pogotkom Žan-Filipa Matete, ali je nakon toga usledio veliki pritisak Sitija koji je na kraju materijalizovao Kevin de Brujne u 13. minutu.

Do kraja poluvremena je bilo prilika na obe strane, ali se rezultat nije menjao. Ipak, posle samo dva minuta igre u nastavku Riko Luis je doneo vođstvo gostujućem timu, a pobedu Sitija potvrdili su Erling Haland u 66. i De Brujne u 70. minutu.

Konačan rezultat postavio je Odson Eduar u 86. minutu.

Fudbaleri Mančester sitija će u narednom kolu Premijer lige dočekati Luton, dok će Kristal Palas gostovati Liverpulu.