ZVEZDINA NOVA TROJKA PROTIV PANČEVACA: Crveno-beli savladali Železničar i učvrstili prvo mesto pred večiti derbi!

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Železničar rezultatom 3:0 u utakmici 30. kola Superlige Srbije.

Vodeći gol postigao je Ivanić glavom u 45. minutu.

Sve dileme oko pobednika rešio je Šerif pogotkom u 72. minutu

Konačan rezultat postigao je Olajinka u 86. minutu

Zvezda nije lako došla do pobede, Pančevci su odlično parirali, ali su ipak popustili pri kraju prvog poluvremena.

Zvezda je trenutno prvoplasirana na tabeli sa 77 boda, dok drugoplasirani Partizan ima sedam uz utakmicu manje.

Železničar je pretposlčednjem 15 mestu sa 27 bodova i grčevito se bori za opstanak.

Zvezda u narednom kolu igra večiti derbi na svom stadionu protiv Partizana u prvom kolu plej ofa.

1 / 7 Foto: Starsport

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je završena

86. minut - GOL - 3:0 - OLAJINKA!

82. minut - Spetljao se Olajinka u izglednoj situaciji za treći gol.

80. minut - Opao je ritam meča.

72. minut - GOL - 2:0 - ŠERIF! Centrirao je Katai sa desne strane, a Šerif glavom matirao Mijatovića

70. minut - Umesto Ivanića u igri je Katai.

69. minut - Hvang je propustio veliku šansu nakon centaršuta Olajinke, Nije dobro zahvatio loptu.

65. minut - Zvezda pokušava da psotigne drugi gol i prelomi utakmicu. Pančevci se dobro brane.

Zvezda

60. minutu - Izmena u Zvezdi umesto Dragovića u igri je Điga. Umesto Bukarija u igri je mladi Šljivić.

52. minut - Dobar pokušaj Olajinke sa penaltika brani Mijatović.

50. minut - Otvorili su se gosti iz Pančeva, žele do izjednačenja.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

Zvezda

Prvo poluvreme:

45+3 minut - Nova velika prilika. Akcija Hvanga i Šerifa. Zvezdin napadač pogađa stativu.

45. minut - GOL - 1:0 - IVANIĆ! Nakon centarršuta Bukarija Ivanić glavom trese mrežu gostiju

41. minut - Sjajno je Olajinka uposlio Ivanića, ali potom je ovaj pokušao povratnim pasom i pogrešio.

35. minut - Sjajan dribling Bukarija, potpuno je izbacio protivničkog igrača. Šutoirao je potom, ali pravo u Mijatovića.

33. minut - Nova prilika Ivanića, šutirao je ali Mijatović brani,

31. minut - Velika šansa za Zvezdu. Šerif je uposlio Ivanića koji iz sjajne prilike šutira pored gola Železničara.

28. minut - Zvezda se muči, crveno-beli ne mogu da probiju organizovani blok gostiju.

Zvezda

20. minut - Pokušao je Bukari sa desne strane, centrirao za Šerif, ali hvata loptu golman Mijatović

14. minut - Prva prilika za goste i Pančeva, pokušao je Pavlović posle kornera,ali nije bio precizan.

12. minut - Napada Zvezda, Pančevci se organizovano brane.

6. minut - Velika prilika za Zvezdu. Mijailović je centrirao, a Olajinkaloše zahvatio loptu u sjajnoj prilici.

4. minut - Miran početak utakmice blaga inicijativa crveno-belih

1, minut - Utakmica je počela

Zvezda

Crvena zvezda: Glazer – Mijailović, Spajić, Dragović, Rodić – Stamenić, Hvan – Bukari, Ivanić, Olajinka – Endijaj

Železničar: Mijatović – Maisa, Balaž, Hajdin, Knežević, Kovačević Obradović, Pavlov, Romanić, Stanković, Đorđević

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju Železničar u utakmici 30. kola Superlige Srbije.

Zvezda je trenutno prvoplasirana na tabeli sa 74 boda, dok drugoplasirani Partizan ima četiri boda manje.

Trener crveno-belih, Vladan Milojević oprezan je pred ovaj meč.

" Očekuje nas teška utakmica, kao i sve prethodne u prolećnom delu prvenstva. Pred nama je poslednji meč u regularnom delu šampionata. Promenom trenera Železničar je zaigrao u drugom sistemu. Gospodin Dobrašinović je to već dobro pokazao dok je bio trener Novog Pazara. Odličan je taktičar, sigurno da nam neće biti lako. Očekujemo jako tešku utakmicu - rekao je Milojević.

Nakon ovog meča kreće takmičenje u plej-ofu, posle čega će biti poznato koja ekipa će prigrliti pehar namenjen nacionalnom šampionu.

Utakmica se igra na satdionu " Rajko Mitić" sa početkom u 17 časova.