NOVO NESTVARNO VEČE - SVEMIRSKI FUDBAL : PSŽ nakon preokreta RASPLAKAO Barselonu, Borusija posle TRILERA nokautirala Atletiko!

liga šampiona

Fudbaleri PSŽ- a i Borusije Dortmund plasirali su se u polufinale Lige šampiona.

PSŽ je nakon preokreta savladao Barselonu sa 1:4, nadoknadio minus iz Pariza i ukupnim rezultatom 6:4 plasirao se u polufinale.

Barselona je povela goloM Rafinje u 12 minutu. Ključni detalj na meču desio se u 31 minutu kada je Arauho dobio direktan crveni karton.

To je PSŽ umeo da iskoristi. Dembele je izjednačio do poluvremena, golom u 40. minutu.

U nastavku najpre Vitinja sjanjnim golom u 54 minutu, a potom Mbape sa dva gola u 61 minutu iz penala I 89 minutu donose plasman u polufinale Parižanima.

Borusija Dortmund

Borusija Dortmund je u fantastičnom meču savladao Atletiko sa 4:2 nadoknadio poraz iz Madrida i ukupnim rezultatom 5:4 plasirao se u polufinale.

Borusija je na poluvreme otišla sa dva gola prednosti, strelci su bili Brandt i Madsen u 34 i 39 minutu.

U nastavku Atletiko se ekspresno vraća, autogolom Humelsa u 48. i pogotkom Koree dolazi do željenih 2:2.

Ali onda novi "blickrig" Borusije i dva gola Filkriga u 71. i Sabicera u 74. minutu za plasman u polufinale.

Ove dve ekipe sastaće se u prvom polufinalnom duelu.

Drugi polufinalni par saznaćemo u sredu uveče nakon revanš mečeva Mančester siti - Real i Bajern - Arsenal.

1 / 4 Foto: Noah Wedel / imago sportfotodienst / Profimedia

Drugo poluvreme:

- Završena su oba meča PSŽ i Borusija Dortmund su u polufinalu Lige šampiona!

89. minut - Barselona - 1:4 - Mbape!

Sevnula je kontra i Mbape rešava čini se sve dileme

80. minut - Barselona

Napadaju Katalonci iako imaju igrača manje, nemaju šta da izgube,

74. minut - Dortmund - 4.2 - Sabicer!

Potpuno ludilo, novi gol Borusije, Sabicer je strelac za erupciju na stadionu

72. minut - Dortmund - 3:2 - Filkrig!

Fantastičan meč, novo vođstvo Dortmunda i ponovo rezultat koji nas vodi u produžetke

64. minut - Dortmund - 2:2 - Korea!

Atletiko je zaigrao mnogo bolje u nastavku, Korea postiže izjednačujući gol. Sad Atletiko ide u polufinale!

61. minut - Barselona - 1:3 - Mbape!

Oboren je Dembele, Mbape preuzeo odgovornost i silovitim udarcem zatresao mrežu.PSŽ ima rezultat koji ih vodi u polufinale.

54. minut - Barselona - 1:2 - Vitinja!

PSŽ je potpuno preokrenuo rezultat, fantastičan pogodak postigao je Vitinja.

48. minut - Dortmund - 2:1 - Autogol (Humels)!

Atletiko je prepolovio prednost Dortmunda uz mnogo sreće. Humels je loše zahvatio loptu i postigao autogol. Potpuni egal ponovo.

46. minut - Utakmice su nastavljene

Borusija

Prvo poluvreme:

45. minut- Završena su prva poluvremena na obe utakmice

41. minut - Barselona - 1:1 - Dembele

Parižani su naplatili igrača više i krunisali veliku inicijativu, Dembele zakucava loptu pod prečku Ter Štegena.

39. minut - Dortmund - 2:0 - Madsen

Blickrig Borusije, Madsen postiže i drugi gol. Ovaj rezultat ih vodi u polufinale Lige šampiona

34. minut - Dortmund - 1:0 - Brandt!

Borusija je krunisala veliku inicijativu i zasluženo povela. Sada je rezultat izjednačen u ukupnom skoru.

31. minut - Barselona

Veliki problem za Katalonce, Arauho dobija direktan crveni karton, oborio je Dembelea u kontri, abio je poslednji igrač odbrane.

27. minut - Barselona

Velika inicijativa Parižana, ređaju se šanse pred golom domaćina

12 . minut - Barselona - 1:0 - Rafinja!

Prva prava akcija Barselone, u jeku inicitijave Parižana. Prošao je Jamal po desnoj strani, zavrnuo loptu, a Rafinja matirao Donarumu.

4. minut - Dortmund

Neverovatna dva promašaja, najpre Brandt sa jedne, a potom Morata sa druge strane.

1. minut - Počele su utakmice u Barseloni i Dortmundu

BARSELONA: Ter Štegen -Kunde, Arauho, Kubarsi, Kanselo - De Jong - Pedri, Gundoan - Jamal, Rafinja, Levandovski.

PSŽ: Donaruma - Hakimi, Markinjos, Ernandez, Mendeš - Zaire-Emeri, Vitinja, Ruiz - Barkola, Dembele, Embape.

BORUSIJA DORTMUND: Kobel - Rejerson, Humels, Šloterbek, Matsen - Zabicer, Džan - Sančo, Brant, Adejemi - Filkrig.

ATLETIKO MADRID: Oblak - Vicel, Himenes, Ermozo - Molina, Ljorente, Koke, De Pol, Azpilikveta - Morata, Grizman.

U utorak uveče na programu su prva dva revanš meča četvrtffinala Lige šampiona.

Derbi večeri je u Barseloni gde Katalonci dočekuju PSŽ, nakon trijumfa u Parizu od 3:2.

PSŽ je bio favorit uoči ovog dvomeča, ali situacija se promenila nakon prvog meča u Parizu.

Luis Enrike

Ipak trener Parižana Luis Enrike je optimista uoči ovog meča.

"Analizirali smo prvu utakmicu i definitivno nismo zaslužili da izgubimo. Remi je bio najpravedniji rezultat. U potpunosti smo uvereni da možemo da preokrenemo i da pobedimo Barselonu u revanšu. Moji igrači su veoma motivisani. Druga utakmica biće potpuno drugačija, jer smo mogli bolje da se pripremimo nakon prve. Najmanje što smo zaslužili u prvoj je remi. Moramo da budemo bolji i nisam zabrinut što je prekinut naš niz od 27 utakmica bez poraza. Prihvatili smo poraz, ali nemam dilemu da ćemo se nadmetati najbolje što umemo", rekao je Enrike.

Ćavi, Ćavi Ernandez

Trener Barselone Ćavi Ernandez rekao je da igranje na "Monžuiku" za igrače i navijače Barselone nije isto kao i isti događaj na njihovom stadionu "Kamp Nou" koji se ove sezone renovira.

"Monžuik mora da bude 'kazan'! To je veoma važno za klub i siguran sam da će nam navijači pomoći. Monžuik mora da izgleda kao 'Kamp Nou' u velikim večerima. Pari Sen Žermen neće kalkulisati, biće hrabar, ali mi smo u prednosti. Igramo kod kuće, biće to težak meč", rekao je Ćavi.

Barselona je u prednosti, ima gol viška, PSŽ mora da napada.

"Pobeda nam je dala samopouzdanje i veru da možemo da se takmičimo sa jednom od najboljih ekipa na svetu. Pari Sen Žermen i generalno ekipe Luisa Enrikea uvek napadaju. Još više kada gube. Ako nisu kalkulisali cele sezone, sutra će još manje. Ključ za sutra je da budemo tim. Moramo da damo život da bismo prošli u polufinale".

U drugom meču u Dortmundu Borusija dočekuje Atletiko Madrid nakon poraza u prvom meču od 1:2.