ŽIVKOVIĆ I PAOK ELIMINISANI: Fjorentina, Aston Vila i Briž u POLUFINALU! Tadić PROMAŠIO PENAL - Olimpijakos ide dalje!

liga konferencija

Fudbaleri Klub Briža plasirali su se u polufinale Lige konferencija, pošto su u revanš meču u gostima u Solunu pobedili PAOK sa 2:0.

Klub Briž je slavio i u prvom meču u Brižu 1:0.

Dvostruki strelac za Klub Briž bio je Feran Žudžla u 33. i 45. minutu.

U polufinalu, Klub Briž će igrati protiv Fjorentine, koja je eliminisala Viktoriju Plzenj.

Prvi meč se igra 2. maja u Firenci, a revanš je sedam dana kasnije u Brižu.

Fudbaleri Olimpijakosa poslednji su polufinalisti Lige konferencije, pošto su eliminisali Fenerbahče posle penala.

Oni će se u borbi za plasman u finale boriti protiv Aston Vile, koja je posle penala pobedila Lil.

Jedini gol u regularnom delu susreta postigao je Irfan Kaveči koji sjajnim šutem levom nogom pogodio za 1:0. Nastavak igre nije doneo uzbuđenje, a tako je bilo i u produžecima.

Pitanje pobednika rešila je penal serija.

FENERBAHČE - OLIMPIJAKOS 1:0 (1:0) - penali: 2:3

PAOK - KLUB BRIŽ 0:2 (0:2)

Tok mečeva:

Penali:

Srpski fudbaler Dušan Tadić promašio je penal!

1. serija: El Kabi odličan; Tadiću brani Colakis!

2. serija: El Arabiju brani Livaković; Bačuaji nesiguran, ali pogađa!

3. serija: Orta siguran; Colakis brani i Underu!

4. serija: Masuras pogađa! Điku uspešan!

5. serija: Livaković brani Rodineiu! Bonući je tragičar, brani mu Colakis!

Produžeci:

Ni posle produžetaka nije rešeno pitanje pobednika - gledaćemo PENALE!

Drugo poluvreme:

95. minut - ISTANBUL - Kraj regularnog dela, gledaćemo produžetke!

94. min - SOLUN - Kraj za PAOK i Andriju Živkovića, Briž je u polufinalu!

71. minut - ISTANBUL - Džeko izlazi, uzlazi Batčuaji. Tadić uzima kapitensku traku!

61. minut - SOLUN - Dosuđen je penal za PAOK, ali je nakon intervencije iz VAR sobe odlukam poništena.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Prvo poluvreme:

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45 + minut - SOLUN - Briž je duplirao prednost. Strelac je ponovo Jutgla. Dugo je trajala VAR provera, a na veliku radost gostiju pogodak je regularan. Ogromna prednost za Briž.

32. minut - SOLUN - Gol za Briž, Jutgla načinje mrežu domaćih.

11. minut - ISTANBUL - Kaveči postiže gol za Fenerbahče. Anulirana je prednost iz Grčke.

Počele su utakmice koje su na programu od 21.00. Dušan Tadić je od starta na terenu protiv Olimpijakosa, dok je Andrija Živković na klupi u meču Paoka i Briža.

18.45

FJORENTINA - PLZEN 2:0 (0:0)

LIL - ASTON VILA 2:1 (1:0)

PENALI U FRANCUSKOJ! 3:4

Aston Vila je u polufinalu nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

5. serija - Luiz precizan, Andre promašuje.

4. serija - Bejli promašuje, Kabelja poravnava rezultat.

3. serija - keš siguran za aston vilu, odgovara Gomes.

2. serija - Votkins postiže gol, siguran je i Dejvid na drugoj strani

1. serija - Bentaleb promašuje za Lil, Tilemans precizan za Aston Vilu,

Drugi produžetak:

120. minut - Kraj u Firenci, domaćini su u polufinalu!

108. minut - Biragi postiže gol za Fjorentinu koji ih gotovo izvesno šalje u polufinale.

107. minut - LIL - Sve smo bliže penalima!

Prvi produžetak:

Kraj prvog produžetka.

91. minut - FIRENCA - GOOOL, Niko Gonzales konačno razbija bedem Viktorije!

Gledaćemo produžetke u Lilu I Firenci. Francuski tim je slavio 2:1, ali je 3:3 u ukupnom skoru dvomeča. Što se meča u Italiji tiče, on je završen bez golova, kao i onaj u Češkoj sedam dana ranije. Uživaćemo u dodatnih 30 minuta fudbala.

KRAJ REGULARNOG DELA

87. minut - LIL - Gool za Aston Vilu. Meti Keš postiže pogodak za 2:1 koji u ovom trenutku donosi produžetak.

67. minut - FIRENCA - Crveni karton za Kadua, Fjorentiuna će sa igračem više pokušati da slomi otpor rivala!

66. minut - LIL - Gol za domaćine koji vode 2:0 i imaju rezultat za prolaz. Andre je bio najviši posle kornera, Martinez je bio nemoćan.

55. minut - FIRENCA - Kao da je začaran gol gostiju, Mandragora je imao stopostotnu priliku, ali nije uspeo da donese prednost svojoj ekipi. fjorentina dominira, ali se gosti i dalje sjajno brane.

POČELO JE DRUGO POLUVREME

45. minut - POLUVREME u Firenci i Lilu!

29. minut - FIRENCA - Nestvarno šta domaći fudbaleri nisu pretvorili u pogodak. Prvo je Kuame neometano sa tri metra šutirao pravo u golmana, a samo 15 sekundi kasnije Beloti pogađa stativu. Veliki pritisak, ali bez egzekucije.

15. minut - LIL - Gol za Lil, Gudmonson je asistirao, Jazici je egzekutor. Ovaj rezultat nas vodi u produžetke!

5. minut - FIRENCA - Kakva prilika za domaćine, Beloti je bio sam na dva metra od gola Viktorije, ali nije uspeo da postigne pogodak.

1. minut - LIL - Počela je utakmica!

1. minut - FIRENCA - Počela je utakmica!

Pre mečeva:

Nakon spektakularne noći u Ligi šampiona, red je došao na rasplet i u Ligi konferencija, a nama će u fokusu biti nastupi reprezentativaca Srbije.

Nikola Milenković će sa svojom Fjorentinom dočekati Viktoriju Plzenj nakon 0:0 u prvom duelu.

Nikola Milenković

Domaćin u revanšu biće i Andrija Živković koji će sa Paokom pokušati da nadoknadi minus iz prvog susreta u Brižu (0:1).

Andrija Živković

Derbi runde igra se u Istanbulu gde će Fenerbahče na svom stadionu igrati sa Olimpijakosom.

Dušan Tadić

Tursko-grčki dueli su uvek zanimljivi, a tako je bilo i na stadionu "Jorgos Karaiskakis" kada se turski klub izvukao i posle 3:0 uspeo da ublaži poraz sa dva brza gola. Dirigentsku palicu igre turskog kluba će kao i uvek imati kapiten Srbije Dušan Tadić. Nema sumnje da nas očekuju veoma interesantni mečevi.