BUNDESLIGA: Lajpcig u gostima pobedio Hajdenhajm, trijumf zabeležili i Hofenhajm, Volfsburg i Darmštat

BUNDESLIGA

Fudbaleri Lajpciga pobedili su u gostima Hajdenhajm sa 2:1, u meču 30. kola nemačke Bundeslige.

Poveo je Lajpcig golom Benjamina Šeška u 42. minutu, a izjednačenje Hajdenhajmu je doneo Nikola Dovedan golom u 69. minutu.

Pobedu Lajpcigu doneo je Lois Openda pogotkom u 85. minutu.

Hajdenhajm je na 10. mestu sa 34 poena, a Lajpcig je četvrti sa 59 bodova.

U narednom kolu, Hajdenhajm će gostovati Darmštatu, dok će Lajpcig dočekati Borusiju Dortmund.

U istom terminu, Hofenhajm je pobedio kao domaćin u Zinshajmu ekipu Borusije Menhengladbah sa 4:3.

Strelci za Hofenhajm bili su Vut Veghorst u 36, Griša Promel u 58, Ozan Kabak u 66. i Anton Šah u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Trostruki strelac za Borusiju bio je Robin Hak u 39, 78. i 89. minutu.

Hofenhajm je osmi sa 39 bodova, a Borusija je na 11. mestu sa osam bodova manje.

U narednom kolu, Hofenhajm će gostovati Bohumu, dok će Borusija dočekati Union Berlin.

Volfsburg je na svom terenu pobedio Bohum sa 1:0, golom Jonasa Vinda u 43. minutu.

Volfsburg je na 13. mestu sa 31 bodom, a Bohum je na 15. poziciji sa četiri boda manje.

Darmštat je u gostima pobedio Keln sa 2:0, a strelac za Darmštat bili su Kristofer Klerer u 57. i Oskar Vilhelmson u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Darmštat je na poslednjem, 18. mestu sa 17 bodova, a Keln je na 17. mestu sa pest bodova više.