ITALIJA - ALBANIJA 2:1 (2:1)

EPA/EFE ITALIJANI PREOKRETOM ZAPOČELI ODBRANU TRONA: Albanija NIJE DORASLA šampionu Evrope!

Fudbaleri Italije su trijumfalno započeli odbranu titule na Evropskom prvenstvu pobedom nad Albanijom u Dortmundu rezultatom 2:1 (2:1).

Strelci su bili Bastoni u 11. minutu i Barela pet minuta kasnije.

Počelo je pravim šokom, Albanija je povela posle samo 22 sekunde utakmice. Dimarko je loše izveo aut, lopta je došla do Bajramija koji je savladao Donarumu. Ovo je bio najbrži gol u istoriji na prvenstvima Evrope.

Na krilima uvodnog gola Albanci su napali, ali čim se Spaletijeva četa oslobodila pristiska gledali smo samo jednu reprezentaciju na terenu. Italijani su u potpunosti kontrolisali meč, a da su Skamaka i Fratezi bili malo prisebniji u stopostotnim prilikama, Albanci bi doživeli potpunu katastrofu.

Znatno je opao ritam u drugom poluvremenu, ali su Italijani preko Kjeze bili opasniji rival i mogli su do još nekog gola.

Albanija je umalo stigla do šokantnog boda, Manaj je u 90. minutu izašao sam ispred Donarume, ali mu je golam PSŽ-a odbranio udarac.

Italija se ovom pobedom pridružila Španiji na čelu Grupe B, obe reprezentacije imaju po 3 boda, dok su Hrvatska i Albanija na začelju bez osvojenih bodova.

Tok meča:

Drugo poluvreme:

92. minut - Joše jedna promena kod Italije, Folorunšo menja Barelu.

90. minut - Stopostotna prilika za Aslanija, izašao je sam ispred Donarume, ali je golam Italijana uspeo da odbrani. Mogla je Albanija da Šokira Italiju u 90. minutu.

87. minut - Bajrami napušta teren, menja ga Muči.

82. minut - Nova dvostruka promena u Italiji. Izlaze Skamaka i Dimarko, na terenu su Darmijan i Retegi.

80. minut - Dimarko je odlučio da se iskupi za grešku kod prvog gola. Vukao je loptu 30 metara, šutirao hrabro, ali je Strakoša na visini zadatka.

78. minut - Promene i u Italiji, Kijeza i Pelegrini napuštaju teren, menjaju ih Kambijao i Kristante.

76. minut - Još jedna izmena u Albaniji, Manaj menja Broju

75. minut - Znatno je opao ritam meča, Italijani sigurno čuvaju prednost.

69. minut - Šutirao je Aslani, ali pored gola.

68. minut - Dvostruka izmena u selekciji Albanije! IzlazI Asani, ulazi Kodža, Umesto Seferija na terenu je Lači

67. minut - Odlična prilika, Dimarko je centrirao Di Lorenco šutirao glavom, ali je njegov udarac blokiran.

64. minut - Italija igra "Viktorije" ispred gola Albanije. Svi igrači gostiju su ispred svog kaznenog prostora, a za sada se dobro brane u drugom delu igre.

59. minut - Fenomenalan udarac Kijeze, ali preko gola.

51. minut - Žuti karton za Kalafjorija. Srušio je Broju koji takođe dobija javnu opomenu. Slobodan udarac za Albaniju. Aslani je šutirao ali samo do živog zida.

49. minut - Pritisak Italijana, Kijeza je probio po desnoj strani, centrirao, ali Dimarko nije dobro zahvatio loptu. Neće se Spaletijevi izabranici zadovoljiti ovim rezultatom!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Prvo poluvreme:

46. minut - Strašna akcija Italije, Kijeza je centrirao, a Skakmaka umalo savladao Strakošu

44. minut - Asani je pokušao šutem iz daljine, nije to loše izgledalo, ali bez veće opasnosti za Donarumu!

40. minut - Još jedna velika prilika za Italiju. Skamaka je izašao sam ispred Strakoše, ali mu je golman Albanije ušao u šut i izbacio loptu u korner!

33. minut - Stativa Fratezija! Velika prilika za Italiju koja potpuno dominira. Dobio je Fratezi loptu sa boka, šutirao je, ali je Strakoša vrhovima prstiju odbio loptu do okvira gola.

27. minut - Utakmica teče u nešto mirnijem ritmu nakon tri gola u 16 minuta. Italija ima kontrolu meča u svojim nogama.

20. minut - Italjiani su preuzeli potpunu inicijativu. Naljutio ih je rani gol Albanaca, prete iz svih oružja.

16. minut - GOOOl, Barela preokreće rezultat! Kakav udarac sa ivice šesnaesterca, prosto je "probušio" Strakošu!

11. minut - GOOL, Bastoni je divno glavom matirao Strakošu! Lepa akcija Italije, Pelegrini je centrirao, a defanzivac Intera idealno šutirao glavom!

9. minut - Probao je Djimsiti, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji. Albanci su ušli u ovaj meč bez ikakvog respekta!

8. minut - Dobar napad Albanije, Broja je probio, dodao do Asanija čiji je šut blokiran. Prvi udarac iz ugla. Aslani je centrirao , Žoržinjo izbio za još jedan korner.

6. minut - Preti Italija, Kijeza je šutirao, ali je izblokiran.

4. minut - Oporavili su se Italijani od startnog šoka, preuzeli su posed lopte, ali bez konkretnijeg napada.

1. minut - Kakav ŠOK u Dortmundu! Pogrešili su Italijani pri izvođenju auta, Bajrami je prihvatio loptu u kaznenom prostoru protivnika i matirao Donarumu posle 25 sekundi meča!

1. minut - Počeo je meč u Dortmundu, prvi napad za Albaniju.

Pre meča:

Italija: Donaruma – Di Lorenco, Dimarko, Bastoni, Kalafiori – Žoržinjo, Barela, Pelegrini, Fratezi, Kijeza – Skamaka

Albanija: Strakoša – Mitaj, Ajeti, Đimsiti, Hisaj – Bajrami, Ramadani, Aslani – Seferi, Broja, Asani

Alpbanci su još jednom pokazali svoje nevaspitanje, horski su zviždali himni Italije.

Provokacija Albanaca:

Aktuelni šampion Evrope Italija startuje svoj pohod ka odbrani titule protiv Albanije kojoj je ovo tek drugi nastup na šampionatima Evrope (debitovali 2016. godine).