POLJSKA - HOLANDIJA 1:2 (1:1)

EPA/EFE DŽOKER DONEO HOLANDIJI POBEDU: "Lale" se ISPROMAŠIVALE, pa SLOMILE ŽILAVE Poljake!

Fudbaleri Holandije su trijumfalno startovali na Evropskom prvenstvu pošto su u prvom meču trećeg dana šampionata bili bolji od Poljske rezultatom 2:1 (1:1).

Šokirali su Poljaci Holanđane, poveli su u 16. minutu, Buksa je bio najviši posle kornera i doneo veliku radost svom timu.

Holandija je imala veliku inicijativu, a to im se isplatilo u 29. minutu kada je Gakpo prevario Ščesnog.

Neverovatno je koliko su prilika od tog trenutka imali Holanđani, ali su promašivali nemoguće.

Drugo poluvreme donelo je istu priču, pritisak Holandije, 19 udaraca, ali bez realizacije.

Kuman je u 81. minutu napravio ispostaviće se ključnu izmenu.

Veghorst je zamenio Depaja, a samo dva minuta kasnije postiže gol za delirijum na stadionu u Hamburgu.

Sjajno se snašao, matirao do tada fantastičnog golmana Polsjke i postavio konačan rezultat.

Imali su Poljaci šansu u 90. minutu da došu do izjednačenja, ali su na kraju poraženi.

Holanšani su sada na vrhu Grupe D, a da li će tu ostati videćemo nakon meča Austrije i Francuske koji je na programu sutra.

Tok meča:

Drugo poluvreme:

89. minut - Kakva prilika za Poljsku, promašili su ZICER!

83. minut - Veghorst razbija odbranu Poljaka! Samo što je ušao na teren, opravdao je poverenje selektora i doneo dugo čekani gol za svoj tim!

81. minut - Dvostruka izmena u Holandiji Gakpa menja Frimpong, dok je umesto Depaja na terenu Veghorst

78. minut - Izmena u Poljskoj Pjotrovski menja Zjelinskog

73. minut - Nova prilika za Holandiju. De Fraj je bio najviši posle kornera, ali je šutirao preko gola!

69. minut - Utisak je da Holanđani uvek imaju potez više. Ponovo su prekombinovali iz izgledne prilike!

65. minut - Nova velika prilika Holandije, Damfris je promašio milimetarski.

62. minut - Dvostruka izmena u Holandiji, izlaze Simons i Verman, na terenu su Vajnaldum i Malen.

61. minut - Oslobodili su se Poljaci pritiska i sada oni prete. Zanimljiva utakmica u Hamburgu! Zalevski je šutirao, ali preko gola!

59. minut - Kakva prilika za Poljsku, Kivijor je bio sam ispred gola, ali mu je čuvar mreže Holandije odbranio udarac!

54. minut - Nova velika šansa, Simons je šutirao pored gola. Neverovatno!

52. minut - Simons je dobio lakat u vrat i ostao je da leži. Ukazuje mu se pomoć. Sve je u redu sa fudbalerom Lajpciga.

46. minut - Samo što su krenuli sa centra, odmah su se našli u prilici fudbaleri Holandije, prosto je neverovatno da iz 14 prilika za gol nisu uspeli više puta da matiraju golmana Poljske

46. minut - Prva promena kod Poljaka, Moder menja Šimanskog

Prvo poluvreme:

46. minut - Kakva prilika za Depaja u poslednjoj akciji prvog poluvremena! Neverovatno koliko izglednih prilika nisu iskoristili! Kraj prvog poluvremena!

45. minut - Pokušaj Rejndersa iz daljine, ali neprecizno.

42. minut - Kakva prilika za Holandiju, Gakpo je promašio NEMOGUĆE! Odlična akcija, Simons je pronašao saigrača ispred gola, ali se strelac gola ovog puta obrukao!

38. minut - Opao je malo ritam meča. Holandija ima inicijativu.

29. minut - GOOOL, Gakpo poravnava! Imali su Holanđani i malo sreće, šut napadača Liverpula je delimično izblokiran, lopta je skrenula taman dovoljno da prevari čuvara mreže Poljske! Svemu je prethodila velika greška defanzivaca.

27. minut - Novi opasan napad Holandije i novi udarac iz ugla. Damfris je šutirao glavom.

25. minut - Kakav pristisak Holandije, svaki napad su u šansi ali im je realizacija problem.

23. minut - Još jedna ozbiljna prilika za Holandiju, ponovo Depaj, čini se da je pokušao da centrira, ali niko nije uspeo da prosledi loptu u mrežu!

22. minut - Pritisak Holandije, Depaj je bio blizu gola, šutirao je snađno, ali preko gola!

20. minut - Kakva intervencija Ščečnog. Van Dajk je uhvatio volej, a golman Poljske je vrhunski reagovao i sprečio siguran gol!

16. minut - GOOL! Buksa je bio najviši u skoku posle kornera i iskoristio nesporazum u odbrani Holandije! Poljska vodi!

15. minut - Verman dobija žuti karton!

14. minut - Udarac Ćavija Simonsa, pored gola.

10. minut - Velika prilika za Holandiju, ali šut pored gola. Uzvratio je u narednom napadu Buksa, ali je njegov šut izblokiran.

8. minut - Totalna dominacija Holandije koja ima loptu u nogama gotovo sve vreme ali ne može da nađe put do gola još uvek.

4. minut - Krenula je Holandija agresivno, Gakpo i Depaj prave probleme odbrani Poljske, još uvek bez realizacije!

2. minut - Kodi Gakpo je imao prvu šansu na meču, šutirao je u bliži ugao gola Poljske, ali je siguran Ščešni!

1. minut - Počeo je meč u Hamburgu.

Pre meča:

Poljska: Ščensni – Frankovski, Salamon, Bednarek, Kivijor – Urbanski, Zjelinski, Ronačuk, Zalevski – Šimanski, Buksa

Holandija: Verbrugen – Damfris, De Fraj, Van Dajk, Ake – Shauten, Rejnders, Ferman – Simons, Depaj, Gakpo

Nemačka policija je pucala na čoveka sa sekirom u blizini fan zone tokom kortea holandskih navijača.

Četiri glasna pucnja odjeknula su u blizini Reperbana u Hamburgu, gde su se okupljali navijači iz Holandije i Poljske pred današnju utakmicu.

Utakmicom Poljske i Holandije počinje treći dan Evropskog prvenstva u fudbalu.

Meč u sklopu Grupe D počinje u 15 časova, a ako je verovati bukmejkerima, Holandija je veliki favorit.

Poslednji put, ove dve selekcije su se sastale 2022. godine u Ligi nacija, gde je Holandija upisala pobedu (2:0).

Holanđani su došli na prvenstvo oslabljeni neigranjem Frenkija De Jonga koji je zbog povrede morao da napusti pripreme.

Direktan prenos ove utakmice obezbeđen je na prvom programu Radio televizije Srbije, kao i na kanalu Arena sport Premium 1, a sva dešavanja pre, za vreme i posle meča možete pratiti na našem sajtu!

Pored Poljaka i Holandjana, u ovoj grupi su još i Francuska i Austrija, a biće zanimljivo videti ko će obezbediti plasman u narednu fazu.