Fudbaleri Srbije poraženi su od Engleske rezultatom 0:1 u utakmici 1. kola grupe C na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Srbija je prilično uplašeno ušla u meč.

Englezi su napali od starta i iskoristili u inicijativu u 13. minutu.

Voker je izbacio Saku po levoj strani, ovaj centrirao Belingem natrčao i glavom matirao Rajkovića.

Nakon toga Srbija je krenula ofanzivnije , a najbolju priliku propustio je Mitrović u 21 minutu, kada je bio zamalo neprecizan.

Sa druge strane Voker je imao veliku priliku u 26. minutu ali se spetljao.

Kostić se povredio u finišu prvog poluvremena, njega je zamenio Mladenović.

Srbija je mnogo hrabrije ušla u nastavak meča.

Bilo je dosta opasnih situacija pred golom favorizovanog rivala. Vlahović je imao veliku priliku u 82. minutu.

Kod Engleza najbolju priliku je propustio Kejn koji je pogodio prečku u 77. minutu.

U drugom meču ove grupe Danska i Slovenija igrali su 1:1.

Srbije se u drugom kolu u četvrtak sastaje sa Slovenijom.

Hollandse Hoogte / Shutterstock Editorial / Profimedia, Nemanja Nikolić HRABRA SRBIJA POKAZALA ZUBE FAVORIZOVANIM ENGLEZIMA: Orlovi NESREĆNO poraženi u prvom meču na EURU, Belingem čovek odluke!

Drugo poluvreme:

90 + 3 minut - Velika inicijativa Srbije u nadoknadi

90. minut - Utakmica je produžena za četiri minuta.

88. minut - Velika inicijativa Orlova, pokušao je Sergeej iz daljine, zamalo neprecizan.

85. minut - Sam finiš meča, Belingema menja mladi Mainu.

81. minut - Fantastičan šut Vlahovića, Pikford paradom sprečava gol.

77.minuta - Velika šansa za Engleze, Boven je centrirao, a Kejn sa pet metara glavom pogodio prečku.

76. minut - Umesto Sake u igri je Boven.

75.minut - Tadić je dobio žuti karton zbog faula nad Fodenom.

74. minut - Umesto Živkovića u igri je Birmančevića.

Nemanja Nikolić

68. minut - Menja i Sautgejt umesto Arnolda u igri je Galager!

67. minut - Igra se obostrano otvoreno u ovim momentima.

61. minut- Tadić je zamenio Lukića, Srbija sve ofanzivnija..Jović u igri umesto Mitrovića.

58. minut - Prošao je Mladenović po levoj strani, u poslednji čas Pikford reaguje ispred Mitrovića.

55. minut - Dobar pokušaj Arnolda iz daljine, brani Rajković.

52. minut - Velika prilika za Srbiju Vlahović se sjajno oslobodio, ali Englezi su u poslednji čas otklonili oapsnost

48. minut - Srbija je mnogo hrabrije ušla u nastavak meča.

- Izmena u ekipi Srbije umesto Gudelja koji ima žuti karton u igri je Ilić

46. minut - Utakmica je nastavljena

Printscreen, Nemanja Nikolić HRABRA SRBIJA POKAZALA ZUBE FAVORIZOVANIM ENGLEZIMA: Orlovi NESREĆNO poraženi u prvom meču na EURU, Belingem čovek odluke!

Prvo poluvreme:

45+2m minut - Opasna situacija pred golom Engleza, Lukić je zavrnuo peterac, ali lopta odlazi u korner

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za dva minuta.

41. minut - Meč je na kratko prekinut zbog povrede Kostića. Mora van terena u igru će Mladenović.

38. minut - Prvi žuti karton dobija Gudelj zbog faula nad Belingemom

34, minut - Srbija sve više drži loptu u svom posedu.

30. minut - Englezi ponovo pritiskaju, žele drugi gol.

25. minut - Velika šansa za Englesku nakon brze kontre i prodora Vokera srećom lopta na kraju odlazi u gol aut.

Profimedia

23. minut - Srbija je uspela da uspostavi ravnotežu na terenu, Orlovi sve opasniji.

20. minut - Velika prilika za Srbiju, pogrešio je Arnold, lopta došla do Mitrovića koji šutira iz prve, zamalo pored stative.

19. minut - Englezi su uzeli loptu Vlahoviću, brza kontra šutirao je Aleksander Arnold, nije bio precizan.

17. MINUT - I dalje Englezi kontrolišu dešavanja na terenu.

13. minut - GOL - 0:1 - BELINGEM!

9. minut - Bez pravih prilika, Srbija se dobro brani za sada.

5. minut - Umalo šansa za Englesku, Belingem je uposlio Fodena koji srećom nije najbolje prihvatio loptu.

3. minut - Inicijativa Engleske od starta meča.

1. minut - Utakmica je počela.

Kurir

- Uoči meća intonirane su nacionalne himne Srbije i Engleske. Nažalost i jedni i drugi navijači zviždali su suparničkoj himni.

SRBIJA: Rajković - Veljković, Milenković, Pavlović - Živković, Gudelj, Lukić, Sergej, Kostić - Vlahović, Mitrović.

ENGLESKA: Pikford - Voker, Stouns, Gei, Tripije - Trent, Rajs, Belingem - Foden, Saka, Kejn

Sudija: Daniele Orsato

Stadion: "Veltins Arena" Gelzerkirhen

Pritnscreen

BLOG UŽIVO:

- Sve je premno za spektakl.

- Novak Đoković podržao srpske fudnbalere.

- Sjajna atmosfera na stadionu uoči meča.

- Prava najezda srpkih navijača na Veltins Arenu

- Fudbaleri Srbije su izašli na zagrevanje uz ovacije naših navijača i pesmu "Marš na Drinu"

Kurir

- Navijači Srbije optimisti pred veliki meč.

- Poznat je sastav Engleske koji napada Srbiju.

- Selektor Srbije optimista pred meč sa favorizovanim Englezima

Fudbaleri Srbije igraju protiv Engleske u utakmici 1. kola grupe C na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Engleska je ne samo favorit na ovom meču već i prvi favorit prvenstva prema proceni bukmejkera, pa Orlove čeka jako težak zadatak.

Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi veruje u svoje igrače.

- Imao sam sreće da u igračkoj karijeri budem akter turnira što svetskih, što evropskih takmičenja. Turnir kao što je Evropsko prvenstvo zahteva maksimalnu koncentraciju. Ne pravimo razliku izmešu prve druge i trećče utakmice. Svaka utakmica je jednako bitna. Znamo da startujemo protiv jednog od favorita, ali smo radili dosta da se pripremimo najbolje što možemo. Sa trenerske strane smo učinili sve da igrači odrade sve treninge na najvišem mogućem nivou i verujem da oni jedva čekaju da sve počne. U svakom smislu smo spremni da se suočimo sa izazovom kakva je Engleska - rekao je Piksi.

Da li selektor zna sastav i hoće li igrati sa dva napadača?

- Što ne bismo napali!? Mi poštujemo neke stvari, ali poštujemo prvenstveno sebe. Uradićemo sve što je u našoj moći da privedemo meč kraju kako mi želimo. Poštujemo Engleze, ali sigurno nećemo samo gledati, već ćemo i mi napasti Znam tim 99 posto, bilo bi jako loše da ga ne znam. Znam da oni koji budu istrčali, ali i oni koji budu ušli sa klupe će da pruže svoj maksimum. Imali smo puno analiza, nema tajni. Ne zaboravite da igrači sa klupe često prave razliku. Znam svoj tim, znam i engleski, da vam izdiktiram, neću pogrešiti puno.

EPA/Andrew Yates

Selektor Engleske Garet Sautgejt poštuje Srbiju i ne očekuje da se Orlovi brane

“Ne bi me iznenadilo kada bi Srbija napadala. Mogu brzo da igraju, da prenose loptu, ali i to mogu da rade sa puno strpljenja. Ali, ni ne očekujem da će se braniti. Njihov selektor ne voli tako da igra”, rekao je Sautgejt.

Očekuje li Orlove sa jednim ili dva napadača?

“Teško je biti sto odsto siguran. Dragan ima različite opcije, znamo da mogu da igraju u više sistema i da napadači mogu da prouzrokuju probleme. Znamo da imaju kvalitete i moramo da se suočimo sa njima, ali svaka ekipa ima svoje slabosti i naša uloga će biti da to iskoristimo”, poručio je selektor Engleske.