Hrvati lako dobili Vels i zaseli na vrh

Kvalifikacije za Mundijal

Mrežu Velsa pogodili Mandžukić i Eduardo da Silva

Fudbalska reprezentacija Hrvatske nastavila je sa rutinskim pobedama u sklopu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, pošto je u grupi A savladala Vels 2:0, golovima Marija Mandžukića i Eduarda da Silve.

"Vatreni" su na utakmici sa Velsom od prvog minuta nametnuli ritam i počeli da ređaju prilike pred golom Prajsa, koji je sve do 28. minuta bio najbolji akter na terenu. Tada je nespretno ispustio loptu, a nemilosrdni Mandžukić se zahvalio na poklonu i doveo Hrvate u vođstvo od 1:0.

Prilike pred golom Velsa ređale su se i u nastavku susreta, a u 58. minutu već je bilo 2:0. Povratnik u startnu postavu Eduardo da Silva pretvorio je otpadak posle šuta Perišića u pogodak. Do kraja susreta viđeno je nekoliko prilika na obe strane, ali se rezultat nije menjao pa je Hrvatska mogla da proslavi još jedan rutinski trijumf koji je smestio na vrh grupe A.