Preokret Šveđana u Nemačkoj, Crnogorci pokorili Ukrajinu

Kvalifikacije za Mundijal

Šveđani u Berlinu gubili 4:0, ali su došli do boda

Širom Evrope večeras su odigrane utakmice kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2014. godine, a najveća iznenađenja napravili su Šveđani remijem protiv Nemačke (4:4) i Crnogorci pobedom u Ukrajini (1:0).

Nemci su u Berlinu u prvom delu meča B grupe "samleli" protivnika i lako stigli do prednosti od 4:0. Šveđani su tada bili na ivici ambisa, ali onda se desilo čudo. Golovima Zlatana Ibrahimovića, Mikaela Lustiga, Rasmusa Elma i Johana Elmandera, Šveđani su uspeli da osvoje bod i nateraju fudbalske analitičare i statističare da potraže podatak da li su Nemci ikada ispustili prednost od četiri pogotka.

Selekcija Crne Gore je u Kijevu u H grupi do velika tri boda došla golom Dejana Damjanovića u 45. minutu, a pobeda je mogla da bude i ubedljivija, ali Stevan Jovetić u 80. minutu nije iskoristio penal.

Fudbaleri Francuske uspeli su u I grupi da odnesu bod iz Madrida, gde su na Visente Kalderonu gostovali aktuelnom svetskom i evropskom šampionu Španiji."Furija" je povela preko Serhija Ramosa u 25. minutu, ali je u poslednjim trenucima meča Olivije Žiru utišao domaće navijače.Grupa A

Farska ostrva - Republika Irska 1:4

(Hansen 68 - Vilson 46, Volters 53, Justinusen 73 autogol, O"Di 88)Austrija - Kazahstan 4:0

(Janko 24, 63, Alaba 71, Harnik 90)Nemačka - Švedska 4:4

(Klose 8, 15, Mertezaker 39, Ozil 56 - Ibrahimović 62, Lustig 64, Elmander 76, Elm 90)

Grupa DAndora - Estonija 0:1

(Oper 57)

Rumunija - Holandija 1:4

(Marika 42 - Lens 9, Indi 29, Van der Vart 45. penal, van Persi 86)

Mađarska - Turska 3:1

(Koman 31, Salai 50, Gera 58. penal - Erdinč 22)Grupa EKipar - Norveška 1:3 (Aloneftis 42 - Hangeland 44, Eljunusi 81. penal, King 83)

Island - Švajcarska 0:2