Navijač Lidsa nokautirao Kirklanda

Skandal

Nakon izjednačujućeg pogotka gostujućeg tima na terenu se našla poveća grupa Lidsovih pristalica, od kojih je jedan huligan sa dve ruke udario bivšeg golmana Liverpul

Kakav skandal u prvom meču 11. kola engleskog Čempionšipa između Šefild Venzdeja i Lidsa (1:1). Jedan navijač gostujućeg tima je nakon izjednačujućeg pogotka svog kluba u 77. minutu istrčao na teren sa još nekolicinom navijača i sa dve ruke udario golmana domaćih Krisa Kirklanda.

Bivšem golmanu Liverpula se nekoliko minuta ukazivala pomoć nakon čega je hrabro ostao na gol liniji i čuvao mrežu svog kluba do kraja meča. Svakako detalj koji će dati signal Fudbalskoj federaciji Engleske da se ponovo pozabavi sa huliganizmom na svojim terenima.

U svakom slučaju nema sumnje da ovog navijača čeka ozbiljna zatvorska kazna i doživotna zabrana prisustvovanja na sportskim priredbama jer su mu televizijske kamere jasno snimile lik.