Everton i Liverpul bez pobednika, gosti oštećeni

Mersisajd

Gostujući Liverpul prokockao je vođstvo od 2:0 u današnjem derbiju Mersisajda, 219. po redu

BEOGRAD Fudbaleri Evertona i Liverpula odigrali su 2:2 u prvoj današnjoj utakmici devetog kola Premijer lige.

"Crveni" su 20. minutu vodili sa 2:0. Prvo je Lejton Bejns pogodio sopstvenu mrežu, a onda je Luis Suares postigao svoj šest gol u osam ligaških mečeva.

Evertonse, tradicionalno, nije predavao i nastavio je sa napadima, tako da je Leon Osman ubrzo smanjio prednost, u 22. minutu. Nije se dugo čekalo na izjednačenje, pošto je Stiven Nejsmit izjednačio u 35. minutu.

Oba tima imala su šanse do kraja meča, ali je Evertonu bod bio dovoljan da ostane na četvrtom mestu tabele, sa šest bodova više od svog ljutog rivala Liverpula.

U poslednjim sekundama utakmice sudije su poništile gol Suareza, iako se na usporenom snimku videlo da strelac gola nije bio u ofsajd poziciji.