LŠ Bod nade za Real, Sitiju remi malo

Liga šampiona

Madriđani dva puta bili u zaostatku, ali Borusija nije izdržala, kao ni Ajaks u Mančesteru. Oba meča završena 2:2.

U utorak su odigrane utakmice četvrtog kola u grupama A, B, C i D fudbalske Lige šampiona, a najzanimljivije je bilo u Madridu i Mančesteru gde su utakmice završene rezultatom 2:2. Ajaks je sa dva gola Sjema de Jonga posle samo 16 minuta vodio sa 2:0 protiv Mančester sitija na "Itihadu"Mančester je u 22. minutu smanjio pogotkom Jaje Turea, a Aguero je u 74. minutu postigao gol za izjednačenje. Mančester siti je u finišu utakmice oštećen pošto mu je ponitšten regularan gol Aguera, kao i penal u poslednjem minutu sudijske nadoknade.

Šampion Nemačke Borusija iz Dortmunda je dva puta vodila u Madridu protiv Reala, ali je na kraju bilo kao i u Mančesteru 2:2.

U grupi A Pari Sen Žermen je očekivano deklasirao zagrebački Dinamo sa 4:0, a utakmicu je obeležio Zlatan Ibrahimović iako nije postigao gol. Švedski reprezentativac je bio asistent kodsva četiri gola "svetaca" koje su postigli Aleks, Matuidi, Menez i Oro. U drugoj utakmici odigranoj u Kijevu Porto nije uspeo da postigne gol protiv Dinama i to je jedina utakmica koja je utorak završena bez golova.

U B grupi Arsenal je vodio sa 2:0 protiv Šalkea u Gelzenkirhenu, ali je na kraju bilo 2:2. Olimpijakos je i drugi put pobedio Monpelje, u Pireju je bilo 3:1 za šampiona Grčke.

U grupi C Milan i Malaga su odigrali nerešeno 1:1. Gosti su poveli golom Eliseua u 40. minutu, a Milan je do boda stigao golom Pata u 73. minutu. U drugoj utakmici u okvriu ove grupe Anderleht je u Briselu golom Mbokanija u 17. minutu pobedio Zenit sa 1:0.