Ubedljiva pobeda Verdera, remi Hofenhajma i Hamburga

Bundes liga

Verder je nakon kompletnog 15. kola Bundeslige na osmom mestu sa 21 bodom, dok je Hamburg deveti sa isto toliko bodova, a Volfsburg je 15. sa 16 bodova

BEOGRAD - Fudbaleri Verdera iz Bremena pobedili su danas u gostima Hofenhajm sa 4:1, dok su Volfsburg i Hamburg odigrali nerešeno 1:1 u utakmicama 15. kola nemačke Bundeslige.

Verder je do ubedljive pobede došao golovima Sebastijana Predla u 21. minutu i het-trikom Austrijanca srpskog porekla Marka Arnautovića u 29, 73. i 79. minutu. Jedini gol za domaćina postigao je Bosanac Sejad Salihović u 50. minutu.

U utakmici između Volfsbura i Hamburga, do vođstva su prvi došli gosti golom u 26. minutu, a strelac je bio Maksimilijan Bajster. Konačan rezultat postavio je Simon Kjaer u 68. minutu.