NOVI ŠAMAR: Malaga srušila Real

Barselona na plus 16

Trener Reala Žoze Murinjo priredio je veliko iznenađenje navijačima madridskog kluba pošto je odlučio da Iker Kasiljas ne brani na večerašnjem duelu

MALAGA - Fudbaleri Reala poraženi su u gostima od ekipe Malage rezultatom 3:2 u meču 17. kola španske Primere.Trener Reala Žoze Murinjo priredio je veliko iznenađenje navijačima madridskog kluba pošto je odlučio da Iker Kasiljas ne brani na večerašnjem duelu. Poslednji put to se desilo Kasiljasu pre 10 godina na utakmici sa Deportivom iz La Korunje. Umesto Kasiljasa večeras je šansu dobio Adan Garido. Kasiljas je meč pratio sa klupe za rezervne igrače, a njegova zamena Adan imao je nekoliko grešaka, koje su na kraju uticale na konačan rezultat.

Golove za domaći tim postigli su Isko u 49, Santa Kruz u 73. i 76. minutu. Pogotke za Real dali su Sančez (autogol) u 66. i Benzema u 82. minutu. Real je doživeo četvrti poraz u sezoni na gostujućem terenu, a Malaga je upisala treću uzastopnu pobedu.Rezultati i strelci u 17. kolu Primere:Betis - Majorka 1:2 (Ečebarija 5 - Viktor 30, Markez 47. penal)Valjadolid - Barselona 1:3 (Gera 89 - Ćavi 43, Mesi 60, Teljo 90)Osasuna - Granada 1:2 (Ninjo 8 - Majnc 41, Benitez 48)Malaga - Real Madrid 3:2 (Isko 49, Santa Kruz 73, 76 - Sančez 66. autogol, Benzema 82)Bilbao - Saragosa 0:2 (Apono 31. penal, Postiga 42)Juče:Valensija - Hetafe 4:2Atletiko Madrid - Selta 1:0U četvrtak:Rajo Valjekano - Levante 3:0Real Sosijedad - Sevilja 2:1Espanjol - Deportivo 2:0Barselona je prva na tabeli sa 49 bodova, dok je Atletiko drugi s 40. Real je tek treći sa 33, a Malaga je četvrta s 41.