Leo Mesi zakazao, dao samo jedan gol!

I on je čovek

Najbolji strelac Barselone prvi put ove sezone nije bio makar dvostruki strelac na utakmici

Umorio se.Lionel Mesi postigao je 91. pogodak u godini u poslednjoj utakmici u 2012, ali prvi put u aktuelnoj sezoni postigao je samo jedan gol na meču Primere!U svim prvenstvenim susretima u sezoni 2012/13. reprezentativac Argentine postigao je dva ili više golova ili se uopšte nije upisivao u listu strelaca, pa je duel s Valjadolidom jedini za prethodnih osam i po meseci u kome je Mesi samo jednom pogodio gol protivnika.Prethodno, to se dogodilo na Nou kampu 10. aprila, kad je Barselona sa 4:0 razbila Hetafe. Takođe, ove sezone u prvenstvu Španije fantastičnom Argentincu nije pošlo za rukom da postigne gol na samo četiri meča od ukupno 17. Golmani Valensije, Granade, Sevilje i Selte nisu kapitulirali pod naletima Mesija, ali na tim susretima Argentinac je bar jednom bio asistent.Osim što je protiv Valjadolida postigao 91. gol u 2012. godini, Leo je pokazao da ga je nemoguće čuvati. Mesi je podsetio rivale da još niko nije pronašao „lek za zaustavljanje Lea“ jer su ga u pojedinim trenucima čuvala čak devetorica Đukićevih izabranika. Inače, tokom duela s Valjadolidom na Argentinca su stalno motrila četiri igrača.

Gol na svakih 57 minutaZanimljiv je i podatak da je napadač Barselone u tekućoj sezoni u Primeri postizao gol u proseku na svakih 57 minuta, u Ligi šampiona na 97, dok je u Kupu kralja to činio na svakih 45. Takođe, od svojih 26 ligaških golova Argentinac je najviše, čak sedam, postigao u periodu između 46. i 60. minuta, a isto toliko Mesijevih pogodaka dovelo je Barselonu u vođstvo od 2:0.