Dva gola Džeka za trijumf Sitija, Junajted siguran

Premijer liga

Mančesterski rivali ostvarili su pobede u 20. kolu engleske Premijer lige

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u gostima ekipu Noriča rezultatom 4:3, u 20. kolu engleske Premijer Lige.

Revija golova viđena je na fenomenalnom meču u Noriču, nakon velike borbe Siti je uspeo da osvoji sva tri boda zahvaljujući raspoloženom napadaču Edinu Džeku.

Menadžer Mančester sitija Roberto Manćini konačno je od prvog minuta pružio priliku bosanskom reprezentativcu, kome su samo dva minuta bila potrebna da pokaže da mu mesto nije na klupi.

Džeko je nakon fenomenalne akcije i asistencije Davida Silve doneo prednost gostima, a samo tri minuta kasnije, odlični napadač je udvostručio prednost svog tima nakon proigravanja nesebičnog Kuna Aguera.

Posle samo petnaestak minuta igre, Norič je uspeo da smanji prednost Sitija, nakon slobodnog udarca koji je izveo Pilkington (2:1).

Pred sam kraj prvog poluvremena Nasri je zakomplikovao situaciju na terenu, zaradio je direktan crveni karton, pa su Građani morali do kraja meča da igraju sa desetoricom.

Na startu drugog dela meča činilo se da je samo pitanje vremena kada će domaći tim stići do izjednačenja, međutim, raspoloženi Kun Aguero presekao je jednu akciju Noriča i lobovao Buna za 3:1.

Nakon jednog udarca napadača gostiju, golman Noriča Bun je bukvalno sam sebi poslao loptu iza leđa (4:1).

Do kraja meča fudbaleri Noriča su zaigrali znatno angažovanije u napadu i sa dva gola Martina uspeli su da ublaže poraz (4:3).

Lider na tabeli, Mančester Junajted, pobedio je Vest Bromič Albion sa 2:0, i tako sačuvao sedam bodova prednosti u odnosu na gradskog rivala.

Srpski internacionalac Nemanja Vidić je svih 90 minuta komandovao odbranom "đavola" i to sa kapitenskom trakom.

Premijer liga, 20. kolo:Sanderlend - Totenhem 1:2(O`Šej 40. - Kueljar 48. ag, Lenon 51.)Aston Vila - Vigan 0:3(Ramis 3, Bojs 52, Kone 56.)Fulam - Svonsi 1:2(Ruiz 56. - Grejem 19, De Guzman 52.)Mančester junajted - VBA 2:0(Mekauli 9. ag, Van Persi 90+1)Norič - Mančester siti 3:4(Pilkington 14, Martin 63, 75. - Džeko 2, 5, Aguero 50, Ban 67. ag.)Reding - Vest Hem 1:0(Pogrebnjak 5.)Stouk - Sautempton 3:3(Džons 16, Apson 67, Džerom 90 - Lambert 10, Rodrigez 24, Vilkinson 36. ag.)Arsenal - Njukasl 18:30NedeljaEverton - ČelsiKPR - Liverpul