ŠAMPIONSKI: Bajern nastavio pobedničku seriju

Lider melje

Bavarci su slavili i u prvom meču u nastavku sezone

MINHEN - Fudbaleri Bajerna savladali su u Minhenu ekipu Grojter firta rezultatom 2:0 u meču 18. kola Bundeslige.Oba gola za Bavarce postigao je Hrvat Mario Mandžukić u 26. i 61. minutu. Za goste nije igrao srpski internacionalac Nikola Đurđić, koji je u zimskom prelaznom roku pojačao Grojter firt. On se povredio tokom priprema.Volfsburg je nadigrao Štutgart 2:0 golovima Dijega u 51. i Madlunga u 67. minutu. Za goste je igrao srpski internacionalac Zdravko Kuzmanović, koji je zamenjen u 76. minutu. Leverkuzen je nadigrao Ajntraht s 3:1. Pogotke za domaći tim dali su Beniš u 31, Kisling u 33. i Šurle u 58. Jedini strelac za goste bio je Majer u 78.Borusija iz Dortmunda je u gostima nadigrala Verder s 5:0. Golove za "milionere" dali su Rojs u devetom, Gece u 19, Augusto u 48, Levandovski u 81. i Blaščikovski u 85.U mečevima Majnc - Frajburg i Hofenhajm - Menhengladbah nije bilo golova.Prvo mesto na tabeli ubedljivo drži Bajern sa 45 bodova ispred Leverkuzena koji je osvojio 36.