ČAROLIJA ARGENTINCA: Mesi oborio dva nova rekorda

Car

Mesi je na meču sa Osasunom postigao četiri gola za svoj tim

BARSELONE - Fudbaler Barselone Lionel Mesi oborio je dva nova rekorda u Primeri.Barselona je na svom terenu pobedila Osasunu 5:1 u meču 21. kola Primere, a Mesi se čak četiri puta upisao u strelce. Argentinac je postigao golove u 11, 28, 56. i 58. minutu. Jednom se u listu strelaca upisao i Pedro Rodrigez u 40. Jedini gol za goste dao je Loe u 24. minutu. Gosti su od 27. minuta igrači sa fudbalerom manje, pošto je isključen Aribas.Mesi je sa četiri gola protiv Osasune ukupno postigao 201 pogodak u Primeri, čime je postao sedmi igrač koji je ostvario ovaj rekord, ali je ubedljivo najmlađi.

Mesi je oborio i rekord Brazilca Ronalda, koji je igrajući za Real na deset uzastopnih mečeva zatresao mrežu protivnika u Primeri. Argentinac je prestigao Ronalda na meču sa Osasunom, pošto je na 11 uzastopnih mečeva zatresao mrežu. Mesi je na 11 mečeva postigao 19 golova.Barselona se trenutno nalazi na prvom mestu na tabeli sa 58 bodova, dok je Osasuna 18. sa samo 18.