JUNAJTED GAZI KA TITULI: Runi slomio otpor Fulama!

Nisu se prepali mraka

Napadač Junajteda golom u 79. minutu utakmice doneo je nova tri boda svojoj ekipi

LONDON - Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su u gostima ekipu Fulama rezultatom 1:0, u okviru 25. kola engleske Premijer lige.

Jedini pogodak na utakmici postigao je engleski reprezentativac Vejn Runi u 79. minutu meča.

U prvom poluvremenu je viđen sjajan fudbal. Junajted je imao inicijativu, ređale su se šanse pred golom Fulama. Čak tri puta gosti su pogođali okvir gola, dok je na drugoj strani Ruiz zatresao stativu Mančester junajteda.U finišu poluvremena dogodilo se nešto što se retko viđa u Premijer ligi - nestalo je struje na stadionu. Nakon kratkog prekida utakmica je nastavljena i ubrzo je sudija svirao kraj poluvremena.U drugom delu je opao tempo igre, ali smo imali priliku da vidimo pogodak. Fulam je dugo odolevao napadima Junajteda, ali nisu imali rešenja za šut Runija u 79. minutu meča (1:0).Junajted sada ima čak deset bodova više od drugoplasiranog Sitija i sve je bliži osvajanju nove šampionske titule.

Rezultati i strelci 25. kola:

Subota:KPR - Norič 0:0Arsenal - Stouk 1:0(Podolski 78.)Everton - Aston Vila 3:3(Aničebe 21, Felaini 69, 90+3 - Benteke 2, 61, Agbonlahor 24.)Njukasl - Čelsi 3:2(Gutijerez 41, Sisoko 68, 90 - Lamapard 55, Mata 61.)Reding - Sanderlend 2:1(Kebe 7, 85 - Gardner 29.p)Vest Hem - Svonsi 1:0(Kerol 77.)Vigan – Sautempton 2:2(Kaldvel 25, Maloni 90 - Lambert 64, Šnajderlin 85.)Fulam - Mančester junajted 0:1(Runi 79)Nedelja:VBA - Totenhem 14.30hMančester siti - Liverpul 17.00h