USPEŠNI: Rivali Srbije slavili u svojim prijateljskim mečevima!

Sve ekipe iz Grupe A trijumfovale su u prijateljskim mečevima

BEOGRAD - Sve ekipe iz Grupe A kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Brazilu zabeležile su danas pobede u prijateljskim utakmicama. Srbija je savladala Kipar, Makedonija Dansku, Belgija Slovačku, Škotska Estoniju, dok je Vels bio bolji od Austrije. Belgija je na svom terenu pobedila Slovačku sa 2:1. Domaćin je poveo golom Edena Azara u 10. minutu iz penala, izjednačio je Ričard Lašik u 87, ali je Dris Mertens u sudijskoj nadoknadi vremena ipak doneo trijumf svom timu. Škotska je u Aberdinu savladala Estoniju sa 1:0 golom Čarlija Malgrua u 37. minutu. Vels je u Svonsiju vodio sa 2:0 golovima Gereta Bejla i Sema Vouksa, a jedini gol za Austriju postigao je Mark Janko. "Orlovi" su u Nikoziji pobedili sa 3:1. Golove za goste postigli su Dušan Tadić u 33. i 48. minutu i Dušan Basta u 70. dok je strelac za domaćina bio Konstantinos Makridis u 19. Makedonija je u Skoplju savladala Dansku sa 3:0 golovima Gorana Pandeva u osmom, Agima Ibraimija u 17. i Nikolčeta Noveskog u 24. minutu. Hrvatska je na stadionu Fulama u Londonu bila ubedljiva protiv Južne Koreje i pobedila sa 4:0, a pogotke su postigli Mario Mandžukić u 32, Darijo Srna u 41, Nikica Jelavić u 57. i Mladen Petrić u 85. minutu. Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo nastaviće se 22. marta, Srbija će gostovati Hrvatskoj, Makedonija će dočekati Belgiju, dok će Škotska kod kuće igrati protiv Velsa. Na tabeli Grupe A vodi Belgija sa 10 bodova, koliko ima i Hrvatska, Srbija i Makedonija imaju po četiri,