ODLUKA U REVANŠU: Bez pobednika u Madridu i Donjecku

Biće vatre

Real i Mančester junajted igrali su 1:1, dok je meč Šahtjor - Borusija Dortmund završen 2:2
1 / 7

MADRID, DONJECK - Fudbaleri Reala iz Madrida i Šahtjora bez prednosti odlaze na revanše osmine finala Lige šampiona pošto večeras u prvim mečevima nisu uspeli da steknu prednost na domaćem terenu.Real i Mančester junajted igrali su u Madridu nerešeno 1:1, dok je u Donjecku Šahtjor ispustio pobedu nad Borusijom Dortmund, pošto je bilo 2:2.Deni Velbek je u 20. minutu doneo vođstvo timu Aleksa Fergusona za koji nije igrao srpski internacionalac Nemanja Vidić. Kristijano Ronaldo doneo je izjednačenje Realu, ali se nije previše radovao, pošto je dao gol svom nekadašnjem klubu. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, iako je su oba tima mogla da postignu po neki gol. Revanš meč biće odigran na stadionu Old traford.Šahtjor i Borusija igrali su 2:2. Domaći su poveli golom Srne u 31. minutu, a izjednačio je Levandovski deset minuta kasnije. Daglas Kosta doneo je novu prednost Šahtjoru u 68. minutu, a Mats Humels je izjednačio tri minuta pre kraja meča. Revanš će biti odigran u Dortmundu.

TOK UTAKMICE REAL - MANČESTER JUNAJTED

93. minut - Odličan udarac Van Persija, ali je Lopez izbacio loptu u korner. Kraj utakmice90. minut - Modrić je dobro centrirao, ali se Ronaldo nije najbolje snašao, a šansa Real je otišla u nepovrat88. minut - Igra se primirila79. minut - Velika gužva u šesnaestercu Junajteda, ali De Hea briljira. Osma odbrana golmana Junajteda72. minut - Dve velike šanse za Junajted. Oba puta Van Persi bio u prilici. Lopez je prvo zaustavio udarac Van Persija. Već u sledećem napadu Van Persi je ostao sam ispred Lopeza, prevario je golmana Reala, ali je loptu na gol liniji zaustavio jedan igrač Reala i izbacio je u polje68. minut - Igra se odvija na sredini terena uz blagu inicijativu Reala60. minut - Velika prilika za Real. Koentrao je sa samo nekoliko metara šutirao ka golu Junajteda, ali je De Hea nogama loptu izbacio u polje54. minut - Protest igrača Junajteda. Varan je zaustavio Evru koji je krenuo ka golu Reala, ali sudija ništa nije svirao53. minut - Ponovo je pokušao Di Marija, ali je bio neprecizan51. minut - Di Marija je udario po lopti, ali je ponovo intervenisao De Hea49. minut - Ronaldo je uputio udarac ka golu gostiju, ali je golman Junajteda bio siguran46. minut - Junajted je zapretio preko Džonsa, koji je bio neprecizan

Kraj prvog poluvremena (1:1)45. minut - Koentrao je odlično centrirao, a Ronaldo je glavom sa oko 10 metara šutirao pored gola41. minut - Domaći su tražili penal posle dueal Džonsa i Di Marije, ali je sudija pokazao da se igra nastavi39. minut - Ozil je odigrao pas sa Ronaldom, a ovaj je ubacio loptu u peterac, ali je intervenisala odbrana Junajteda38. minut - Ozil je šutirao sa oko 10 metara, ali je De Hea loptu izbacio u korner35. minut - Runi je šutirao pored gola Reala34. minut - Velika prilika za Junajted. Van Persi je centrirao u peterac Reala, a golman Lopez je intervenisao ispred Velbeka i loptu poslao u korner30. minut - 1:1! Di Marija je centrirao, a Ronaldo je sa oko 10 metara pogodio mrežu Junajteda. On se nije radovao pogotku posle bivšeg kluba.

28. minu 25. minut
20. minut - 1:0 za Junajted! Velbek 18. minut 12. minut 10. minut 6. minut 2. minut Kedira 1. minut I poluvreme

TOK UTAKMICE ŠAHTJOR - BORUSIJA90. minut - Kraj utakmice, 2:2.87. minut - 2:2! Humels je doneo izjednačenje Borusiji posle asistencije Šmelcera80. minut - Borusija pokušava da izjednači, ali bez pravih prilika za gol73. minut - Velika prilika za izjednačenje, ali je Levandovski bio neprecizan68. minut - Daglas Kosta je doveo u vođstvo Šahtjor. On je primio dubinsku loptu, a onda je volejom zatresao mrežu66. minut - Borusija je preuzela inicijativu, ali bez pravih prilika za gol55. minut - Igra se odvija uglavnom na sredini terena50. minut - Domaći imaju više od igre ali bez promene rezultata46. minut - Šahtjor je ušao agresivnije u mečII poluvreme45. minut - Nema promene rezultata, iako su domaći propustili veliku šansu da dođu do vođstva. Kraj prvog poluvremena41. minut - Gol za 1:1. Levandovski je ostao sam posle asistencije Gecea i pogodio je za izjednačenje, 38. minut - Igra se odvija uglavnom na sredini terena31. minut - 1:0 za Šahtjor. Srna je sa oko 25 metara izveo slobodan udarac, a lopta je preko živog zida završila u mreži ekipe iz Dortmunda28. minut - Šahtjor se oslobodio pritiska gostiju. Srna je odlično centrirao, a Fernandinjo je sa oko 20 bio neprecizan21. minut - Borusija ima inicijativa, ali bez promene rezultata17. minut - Velika prilika za Borusiju. Humels je sa oko 10 metara pogodio prečku10. minut - Prvi ozbiljniji napad Šahtjora, ali su igrači domaćih završili u ofsajdu8. minut - Novi napad gostiju, ali udarac Blaščikovskog je završio pored gola5. minut - Prvu šansu na utakmici imala je Borusija iz slobodnog udarca, ali promene rezultata nije bilo1. minut - Utakmica je počelaI poluvreme