KRAH TOBDŽIJA: Ričars šokirao Arsenal na Emirejtsu

Blekburn bio bolji

Arsenal je u osmini finala FA kupa poražen od Blekburna s 1:0

LONDON - Fudbaleri Blekburna plasirali su se u četvrtfinale FA kupa, pošto su u Londonu pobedili Arsenal rezultatom 1:0.Jedini gol na utakmici postigao je Kazim Kazim Ričards u 72. minutu. Menadžer Arsenala Arsen Venger na teren je izveo šarenu postavu, a gosti su to iskoristili i izbacili "tobdžije" iz daljeg takmičenja.Plasman u četvrtfinale FA kupa izborili su i Milvol i Barsnli. Milvol je u gostima savladao Luton s 3:0 pogocima Enrija u 12, Hulsa u 36. i Nguesana u 85. minutu.Barsnli je u gostima bio bolji od Milton Kejns Donsa s 3:1. Pogotke za Barnsli dali su Dagnal u trećem i 90. i Harevud u 19. minutu. Jedini strelac za domaći bio je Bodvič u 61. minutu.

Oldam i Everton igrali su 2:2. Golove za Everton dali su Aničebe u 25. i Jagielka u 48. Strelci za domaće bili su Obita u 13. i Smit u poslednjim trenucima meča. Ova dva tima odigraće novi duel, a domaćin će biti Everton. Sutra će se sastati Čelsi - Brentford (1/16 finale), Mančester siti - Lids (1/8 finale) i Hadersfild - Vigan (1/8 finale). U ponedeljak će igrati Mančester junajted - Reding (1/8 finale).