OČEKIVANO: Bajern srušio Arsenal, Porto nadigrao Malagu

Tobdžije ostale bez municije

Bajern je praktično već u Londonu obezbedio plasman u četvrtfinale Lige šampiona
1 / 7

LONDON, PORTO - Fudbaleri Bajerna pobedili su u Londonu ekipu Arsenala rezultatom 3:1 (2:0) u prvom meču osmine finala Lige šampiona.Nemci su od samog početka meča imali terensku inicijativu, a do prvog gola došli su već u sedmom minutu kada je Toni Kros sa 18 metara odličnim udarcem zatresao mrežu Arsenala. Prednost Bajerna udvostručio je Tomas Miler u 21. minutu nakon kornera sa desne strane.

Lukas Podolski je golom u 55. minutu postigao gol za Arsenal, ali gosti su ipak došli do novog gola u 77, a strelac je nakon centaršuta Filipa Lama sa desne strane bio Mario Mandžukić.

Porto je na svom terenu u drugoj večerašnjoj utakmici Lige šampiona minimalnim rezultatom slavio protiv Malage. Strelac jedinog gola bio Žoao Mutinjo u 56. minutu, a portugalska ekipa jepropustila još nekoliko šansi da dođe do ubedljivije pobede. Malaga je za ceo meč uputila samo jedan udarac ka golu Porta. Revanš mečevi biće odigrani 13. marta u Minhenu i Malagi.

ARSENAL - BAJERN 1:3 (0:2)

KRAJ MEČA - Zaslužena pobeda Bajerna od 3:190. minut - Utakmica produžena za tri minuta89. minut - Arsenal ne uspeva da dođe do šanse za postizanje gola.85. minut - Arsenal napada, ali Bajern se dobro brani.

3:1 za Bajern! Mandžukić se upisao u strelce! Velika prilika za Arsenal Velika prilika za Bajern.
Arsenal je smanjio na 2:1. Podolski Arsenal Poluvreme. Bajern zasluženo vodi 2:0 Bajern
Emiratima Slobodan udarac za Bajern
1:0 za Bajern Kazorla Utakmica je počela I poluvreme TOK UTAKMICE PORTO - MALAGA 1:0 (0:0)

Rodrigez Šansa za Porto. Novi korner za domaće
1:0 za Porto! Mutinjo je doveo domaće u vođstvo Porto

II poluvreme

45. minut - Poluvreme u Portu bez golova

40. minut - Porto i dalje ima više od igre, ali bez konkretnih šansi za postizanje gola

30. minut - Porto i dalje ima inicijativu, Mutinjo je pokušao ali je Vili siguran na golu.

23. minut - Nova šansu za domaće, Danilo je šutirao ali je golman Malage bio na mestu.18. minut - Velika prilika za Porto. Varela je šutirao glavom, ali lopta je prošla pored gola.

16. minut - Fernando je šutirao pored gola Malage10. minut - Porto je bolje ušao u meč i ima inicijativu

5. minut - Izmailov se sjajno oslobodio čuvara, šutirao je sa 20 metara, ali je golman Malage odbranio njegov udarac3. minut - Martinez je šutirao, ali su igrači Malage izblokirali njegov udarac.1. minut - Utakmica je počelaI poluvremeTOK UTAKMICE