NASTAVIO SERIJU: Меsi doneo pobedu Barseloni

Čarobnjak

Sevilja je na poluvremenu vodila s 1:0, ali su Katalonci na kraju slavili s 2:1

BEOGRAD - Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na svom terenu Sevilju sa 2:1 u poslednjoj, subotnjoj utakmici 25. kola španske Primere. Katalonci su treća ekipa koja je u subotnjim utakmicama Primere uspela da preokrene rezultat nakon prvih 45 minuta igre. Sevilja je pomalo iznenađujuće na poluvreme otišla sa prednošću, ali u nastavku meča nisu uspeli da zadrže furioznu Barselonu, koja je upisala treću pobedu zaredom u Primeri. Sevilja je do prednosti došla u 43. minutu preko Botije na asistenciju Horhea Morena. Katalonci su do izjednačenja došli u 52. minutu, a strelac je bio David Vilja, da bi preokret i konačan rezultat postavio Lionel Mesi u 60. Mesiju je to bila 15 vezana utakmica na kojoj je postigao gol u Primeri. Barselona i dalje zauzima prvo mesto na tabeli sa 68 bodova, dok je Sevilja ostala na 11. mestu sa 32 boda.