BEZ POBEDNIKA: Milan i Inter podelili bodove

Serija A

Nerešeno prvi put od 2004. godine

Pobednika u 180. derbiju dela Madonina u Seriji A nije bilo - Milan i Inter vladaju gradom zajedno, pošto su odigrali nerešeno 1:1 prvi put posle 2004. godine. Igralo se veoma otvoreno od samog starta, formalno gosti su nešto više napadali i ulogu favorita potvrdili u 21. minutu. Boateng je uz udarce po nogama prihvatio jednu loptu i sjajnu je prosledio između dva igrača do El Šaravija, a popularni "Faraon" je vrhom desne kopačke u maniru pravog špica poslaoloptu iznad glave Handanovića.

Trener Intera Stramaćoni je povukao, pravi potez kada je na teren poslao Ezekijela Šelota umesto Kambijasa u 69. minutu. Argentinac mu se odužio vrlo brzo, pošto je 120 sekundi po ulasku u igru pogodio mrežu Abijatija i sprečio poraz Intera.

Nešto kasnije, priliku da debituje u milanskom derbiju dobio je i Zdravko Kuzmanović, koji je zamenio Rikija Alvareza, a rezultat je ostao 1:1.