DERBI: Dinamo posle šest godina slavio na Poljudu

Zagrepčani sve bliže tituli

Dinamo je posle velike borbe pobedio Hajduk s 2:1

SPLIT - Fudbaleri Dinama pobedili su u Splitu ekipu Hajduka s 2:1 u derbi meču 21. kola hrvatskog šampionata.Dinamo je poveo u 11. minutu pogotkom Krstanovića, ali je Jozinović izjednačio u 42. Pobedu "modrima" doneo je Ibanjez u 44. minutu. Dinamo je meč završio sa 10 igrača, jer je u 65. minutu isključen Brozović. Domaći fudbaleri su bili ogorčeni na sudiju Ivana Bebeka, koji je propustio priliku da u 80. minutu dosudi očigledan penal za Hajduk pošto je rukom igrao fudbaler Dinama Vrsaljko.Dinamo je posle večerašnjeg trijumfa povećao prednost na prvom mestu na tabeli sa 47 bodova, dok je Hajduk drugi sa 36.Ovaj duel trebalo je da bude odigran u nedelju, ali je pomeren za danas zbog lošeg stanja terena u Splitu.Dinamo je pre večeras poslednji put slavio na Poljudu u oktobru 2007. godine.