REAL PONOVO BOLJI: Barsa na kolenima

Ramos doneo pobedu

Fudbaleri Reala pobedili su u Madridu ekipu Barselone s 2:1
1 / 8

MADRID - Fudbaleri Reala pobedili su u Madridu ekipu Barselone rezultatom 2:1 u derbi meču 26. kola španske Primere.Ovo je bio 166. El klasiko u španskom šampionatu. Real je poveo u šestom minutu golom Benzeme, a izjednačio je Mesi u 18. Pobedu domaćem timu doneo je Ramos u 82. minutu.

Real je samo četiri dana posle pobede nad Barselonom u revanš meču polufinala Kupa kralja ponovo savladao katalonski klub. Madriđani Gosti su izjednačili u 18. minutu. Mesi je izbegao ofsajd zamku, nadigrao Ramosa i onda je prosledio loptu u mrežu. Argentinac je 16. put uzastopno stelac za Barselonu u Primeri, a postao je prvi igrač koji je u tri različite sezone postigao 50 golova u svim takmičenjima. Barselone Viktor Valdes je dobio crveni karton. U ostalim današnjim mečevima španske Primere postignuti su sledeći rezultati: Deportivo - Rajo Valjekano 0:0, Osasuna - Bilbao 0:1 i Valensija - Levante 2:2.