EVERTON PORAZIO SITI: Kolarov i Nastasić se oprostili od titule

Premijer liga

Srpski reprezentativci igrali svih 90 minuta za tim iz Mančestera, koji je u 86. minutu oštećen i za jedanaesterac

Fudbaleri Evertona pobedili su na svom terenu aktuelnog šampiona, Mančester siti, sa 2:0 u utakmici 29. kola engleske Premijer lige.

Ekipa iz Liverpula je tako upisala drugi vezani trijumf u šampionatu, dok je Sitiju, za koji su od starta meča igrali Matija Nastasić i Aleksandar Kolarov ovaj poraz znatno umanjio šanse da odbrani titulu prvaka Engleske, pošto sada "građani" sa utakmicom više zaostaju 12 bodova za gradskim rivalom, Junajtedom.

Everton je poveo golom Liona Osmana u 32. minutu, dok je hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić u isteku 93. minuta postavio konačan rezultat. Siti je od 61. minuta imao igrača više, pošto je u ekipi Evertona isključen Stiven Pijenar.

u 86. minutu, pri vođstvu Evertona od 1:0, sudija napravio grešku dosudivši samo slobodan udarac za Siti kada je lopta pogodila Felainija u ruku dok se nalazio unutar kaznenog prostora.

Everton je ovom pobedom došao do petog mesta u ligi sa 48 bodova, dok je Siti i dalje drugi sa 59. Mančester junajted od 18.30 na svom terenu dočekuje Reding, a ako "crveni đavoli" pobede u tom meču, gotovo sigurno su osvojili titulu prvaka Engleske.

Interesantno je da trener Mančester sitija Roberto Manćini izbegao obraćanje novinarima posle poraza od Evertona, pa je pred medije poslao svog pomoćnika Dejvida Plata.

"Manćini je baš ljut, možete da zamislite koliko. Sad analizira meč, želi da ohladi glavu kako ga ne bi koštale neke reči koje bi mogao da izgovori. Ljut je zbog svega, a najviše zbog nesviranog penala. Nadigrali smo Everton i nema dileme da je to bilo igranje rukom", rekao je Plat o spornoj situaciji u finišu utakmice kada je lopta, posle udarca Karlosa Teveza pogodila u ruku Maruana Felainija, a Belgijanac je pritom stajao bar metar-dva u esnaestercu.

"Nije čak bilo ni na liniji, nego unutar, a ljudi neka sami zaključe. Da nam je dosuđen penal, možda bismo do kraja nešto više uspeli...", rekao je Plat.