SRBI U NEMAČKOJ: Ignjovski igrao, Subotić požuteo

Bliži se Maksimir

Đurđić je duel sa Verderom presedeo na klupi

DORTMUND - Fudbaleri Borusije pobedili su u Dortmundu ekipu Frajburga rezultatom 5:1 u meču 26. kola Bundeslige.Golove za Dortmund postigli su Levandovski u 41. i 45, Sahin u 44. i 72. i Bitenkur u 78. minutu. Jedini strelac za goste bio je Šmid u 28. minutu.Za domaće je igrao srpski reprezentativac Neven Subotić, koji je dobio žuti karton u 74. minutu. Hamburger je na svom terenu poražen od Augsburga 1:0, a za domaći tim Slobodan Rajković je igrao poslednjih desetak minuta. Gojko Kačar bio je na klupi za rezerve. Verder i Grojter firt igrali su 2:2. Za domaće je igrao Aleksandar Ignovski, dok je Nikola Đurđić u Grojter firtu bio na klupi za rezervne igrače.Hofenhajm i Majnc igrali su bez golova, dok je Nirnberg pobedio s 3:0 ekipu Šalkea. Bajern grabi ka tituli pošto je u derbiju nadigrao Leverkuzen s 2:1. Golove za Bajern dali su Gomez u 37. i Volšajd (autogol) u 87. Jedini gol za domaći tim dao je Rolfes u 75.Bajern je prvi na tabeli sa 69 bodova, dok je Dortmund na drugoj poziciji sa 49.