NIJE SE PROSLAVIO: Brkić primio tri komada

Slavili s igračem manje

Katanija je bez problema pobedila Udineze s 3:1

KATANIJA - Fudbaleri Katanije pobedili su na svom terenu ekipu Udinezea rezultatom 3:1 u meču 29. kola Serije A.Na golu gostiju nije se proslavio srpski reprezentativac Željko Brkić, koji se nalazi na spisku kandidata za duel sa Hrvatskom u kvalifikacijama za SP. Utakmica će biti odigrana 22. marta na MaksimiruU prvom poluvremenu nije bilo golova. Domaći su poveli u 49. minutu pogotkom Gomeza, a onda su samo osam minuta kasnije ostali sa igračem manje, pošto je isključen Potenca.Ovo kao da je dalo krila Kataniji, koja je postigla još dva gola. Gomez se ponovo upisao u strelce u 67. minutu, a treći pogodak postigao je Lodi u 71. Počasni gol za Udineze dao je Muriel u 81. minutu. Za Udineze nije igrao Dušan Basta, koji je povređen.Katanija je sedma sa 45 bodova, dok je Udineze deveti sa 41.U drugom današnjem meču Juventus je u gostima nadigrao Bolonju s 2:0. Golove su postigli Mirko Vučinić u 61. i Klaudio Markisio u 73. Juventus je prvi na tabeli Serije A sa 65 bodova.