KRALJEVSKI: Real preokretom do pobede protiv Majorke

Novi trijumf Madriđana

U listu strelaca upisao se i hrvatski napadač Luka Modrić

MADRID - Fudbaleri Reala pobedili su večeras u Madridu ekipu Majorke sa 5:2 u utakmici 28. kola Primere, iako je gostujuća ekipa vodila dva puta.

Kraljevski klub zabeležio je šesti uzastopni trijumf u nacionalnom šampionatu i potvrdio da se nalazi u odličnoj formi. Gosti, koji se bore za opstanak, poveli su već u šestom minutu golom Emilija Nsuea. Izjednačio je Gonzalo Iguain u 15. minutu, ali je novu prednost Majorci šest minuta kasnije doneo Alehandro Alfaro.

Najbolji fudbaler Reala Kristijano Ronaldo u 52. minutu je postigao izjednačujući gol, a dva minuta kasnije na 3:2 povisio je hrvatski reprezentativac Luka Modrić.

Iguain je drugi pogodak na utakmici postigao u 57. minutu, a u sudijskoj nadoknadi vremena u strelce su upisao i Karim Benzema.

Rezultati i strelci u 28. kolu:

Real Sosijedad - Valjadolid 4:1 (Grisman 33, 44, Agireče 39, Prieto 48 - Guera 87)

Hetafe - Atletik Bilbao 1:0 (Fernandez 6)

Real Madrid - Majorka 5:2 (Iguain 15, 57, Ronaldo 52, Modrić 54, Benzema 90+2 - Nsue 6, Alfaro 21)

Valensija - Betis 3:0 (Soldado 16, Paulao 85ag, Žonas 90)