HRVATI OČAJNI: Modrić nije postigao gol 15 mečeva

Pred duel u Maksimiru

Hrvatski se uzdaju u Mandžukića i Pletikosu

ZAGREB - Hrvatski napadač Luka Modrić nije postigao gol za nacionalni tim već 15 utakmica ili 1194 minuta.Modrić postiže golove za Real, ali u dresu Hrvatske nije se upisao u strelce 15 mečeva od čega je 10 odigrao celu utakmiccu. Napadač Reala je poslednji gol za Hrvatsku postigao još 6. septembra 2011. protiv Izraela u Zagrebu (3:1).Hrvatski mediji navode da za razliku od njega Mario Mandžukić postiže golove u svim važnim utakmicama (Vels, Italija, Irska...) i da od napadača Bajerna zavisi igra nacionalnog tima "kockastih". On je postigao 10 golova na 37 utakmica. Vezni igrači hrvatske reprezentacije postizali su golove, ali "posti" Niko Kranjčar, koji je poslednji gol u nacionalnom timu postigao 17. novembra 2010. godine.Hrvate ohrabruje i čuvar mreže Stipe Pletikosa. On je na domaćem terenu nesavladan 406 minuta, pošto golove nije primio na mečevima u Hrvatskoj protiv Letonije, Turske, Makedonije i Velsa. Poslednji gol kada Hrvatska igra na domaćem terenu primio je protiv Izraela u septembru 2011. godine.