OVDE JE BOLJI FUDBAL: Eks Ju nadigrali Ostrvljane!

Dve pobede i remi

Srbi pobedilli Škote, Hrvati Velšane, Crnogorci remizirali sa Englezima

NOVI SAD, BRISEL, KARDIF - U okviru kvalifikacija za odlazak na Svetsko prvenstvo odigrana su tri meča reprezentacija iz bivše Jugoslavije i iz Velike Britanije. Mnogo bolje su prošle zemlje sa našeg prostora, osvojile su sedam od mogućih devet bodova.

Srbija je golovima Filipa Đuričića u 59. i 66. minutu savladala Škotsku s 2:0.

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je u Kardifu selekciju Velsa rezultatom 2:1 u meču grupe A kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2014. godine.Velšani su poveli u 21. minutu. Lovren je srušio Ledlija, a sudija je pokazao na penal. Precizan sa 11 metara bio je Geret Bejl. Izjednačio je Dejan Lovren u 77. minutu. On je prihvatio jednu odbijenu loptu i sa oko 30 metra pogodio mrežu Velšana. Hrvati su uspeli na kraju do dođu do pobede golom Eduarda u 87. minutu.Crna Gora je u grupi H na svom terenu igrala bez pobednika sa Engleskom, 1:1. Gosti su poveli golom Vejna Runija već u šestom minutu, a izjednačio je Dejan Damjanović u 76.Crna Gora je zadržala prvo mesto na tabeli sa 14 bodova, dok je Engleska druga s 12.