Donji Srem bolji od Javora, OFK dobio Slobodu

Pobede favorita

Sigurne pobede favorita u 20. kolu domaćeg šampionata

BEOGRAD - Fudbaleri Donjeg Srema pobedili su danas u Pećincima ekipu Javora sa 3:0, u utakmici 20. kola Super lige Srbije i tako prekinuli uspešnu seriju gostiju. Donji Srem je do pobede došao golovima Miloša Josimova u 44, Nemanje Lakić-Pešića u 64. i Radeta Krunića u 83. minutu. Domaćin je pobedom došao do 20. boda i za četiri pobegao Radničkom 1923, koji je u zoni ispadanja, dok je Javor ostao na 27. OFK Beograd je na Omladinskom stadionu na Karaburmi savladao užičku Slobodu sa 1:0 golom Nikole Vasiljevića u 87. minutu i tako došao do prve pobede u prolećnom delu sezone. BSK je u Borči dobio Rad sa 1:0 pogotkom Nenada Jovanovića u 31. minutu, a posao domaćinu olakšao je fudbaler tima sa Banjice Saša Jovanović koji je isključen u 54. minutu. Spartak je na svom terenu u Subotici savladao Novi Pazar sa 2:0, a strelci su bili Đorđe Despotović u 23. i Vladimir Torbica iz penala u 73. minutu. Radnički Niš ostao je neporažen i u petoj utakmici prolećnog dela sezone Super lige, pošto je u gostima pobedio Smederevo golomi Binića u poslednjem minutu.

Vojvodina je golom Oumarua u 30. minutu u gostima pobedila ekipu Jagodine.