Fulam odoleo KPR-u

Premijer liga

Fulam je i u petoj uzastopnoj utakmici uspeo da dođe do bodova, dok je KPR upisao drugi uzastopni poraz

Fudbaleri Fulama pobedili su na svom terenu Kvins Park Rendžers sa 3:2 u utakmici 31. kola engleske Premijer lige.

Fulam je i u petoj uzastopnoj utakmici uspeo da dođe do bodova, dok je KPR upisao drugi uzastopni poraz. Fulam je poveo preko Dmitrija Berbatova iz jedanaesterca u osmom minutu, a prednost je udvostručio preko Bugarina u 22. Do ubedljive prednosti Fulam je došao u 41. minutu zahvaljući autogolu Klinta Hila.

KPR je do poluvremena uspeo da smanji rezultat, pošto je Adel Tarabat zatresao mrežu domaćina u poslednjem minutu prvog dela igre. Francuski internacionalac Loik Remi je u 51. minutu smanjio rezultat i nagovestio uzbudljivo drugo poluvreme. Remi u 49. minutu nije uspeo da savlada golmana Fulama Marka Švarcera iz jedanaesterca. Fulam je od 79. minuta igrao sa igračem manje, pošto je Stiv Sidvel dobio direktan crveni karton. KPR je u drugom poluvremenu konstantno napadao na gol Fulama, ali nisu bili uspešni u pokušaju da savladaju gomana Švarcera.

KPR nakon ove utakmice zauzima 19. mesto sa 23 boda, sedam manje Vigana, koji je prvi iznad zone ispadanja, dok je Fulam 10. sa 39.