BANE BEZ TROFEJA: Kolarov i Nastasić u finalu FA kupa!

Siti nadigrao Čelsi

Mančester siti će u finalu igrati sa Viganom

VIMBLDON - Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u finale FA kupa, pošto su na Vembliju u polufinalu pobedili Čelsi s 2:1.Golove za Siti postigli su Samir Nasri u 35. i Serhio Aguero u 47. minutu. Jedini strelac za Čelsi bio je Demba Ba u 66. minutu.Menadžer Čelsija Rafael Benitez odlučio je da meč počne bez Lamparda, Terija i Toresa, koji su bili na klupi za rezerve.Siti je bolje ušao u meč, a klub iz Mančestera je stigao do vođstva u 35. minutu. Ture je započeo akciju, a potom je prosledio loptu do Aguera, koji je prosledio do Nasrija. Francuz je pokušao da loptu ubaci u sredinu, ali je ona pogodila nekog od igrača Čelsija i prevarila Čeha. Mata je tri minuta kasnije imao priliku da izjednači, ali je njegov udarac završio iznad gola. Siti je uvećao vođstvo na startu drugog poluvremena. Beri je dobro centrirao, a Aguero je sačekao loptu na drugoj stativi u ubacio je u mrežu.Čelsi je smanjio na 2:1 u 66. minutu. Ba je primio loptu i odmah šutirao iz poluvoleja i efektno pogodio mrežu golmana Sitija. Benitez je tada odlučio da u igru uvede Toresa, ali to nije dovelo do promene rezultata.Za Čelsi je ceo meč odigrao Branislav Ivanović, dok je za Siti nastupio Matija Nastasić. Aleksandar Kolarov je bio na klupi za rezerve.Siti će u finalu FA kupa igrati protiv Vigana, koji je u prvom polufinalu pobedio Milvol s 2:0.