SA PENALA DO PREMIJER LIGE: Kristal palas u eliti

Kevin Filips jedini strelac

Kristal palas je posle produžetaka nadigrao Votford

LONDON - Fudbaleri Kristal palasa igraće naredne sezone u Premijer ligi.Kristal palas je danas na Vembliju u finalu plej-ofa za plasman u Premijer ligu posle produžetaka pobedio ekipu Votfordu rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Kevin Filips u 105. minutu sa penala.U prvom poluvremenu nije bilo golova, iako je bilo prilika za oba tima. Kristal palas je dominirao u drugom poluvremenu, ali je golman Votforda Almunija sjajno branio.Utakmica je ušla u produžetke, a onda je Vilfrid Zaha oboren u šesnaestercu Votfora. Filips je minut kasnije pogodio za veliko slavlje igrača i navijača Kristal Palasa.

Kristal palas se pridružio Kardifu i Halu, najboljim timovima iz Čempionšipa, koji su automatski izborili učešće u Premijer ligi sledeće sezone.