POKLON: Debitantska pobeda Stojanovića za Džajića!

Uspešan debi

Zvezda je pobedila Domžale s 2:0
1 / 4

DOMŽALE - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su ekipu Domžala rezultatom 2:0 u prijateljskom meču u Sloveniji.Golove za Crvenu zvezdu postigli su Stefan Mihajlović u trećem i Filip Kasalica u 78. minutu. Ovo je bio prvi meč na kojem je crveno-bele sa klupe predvodio novi trener Slaviša Stojanović, zanimljivo, protiv tima iz Domžala sa kojim je svojevremeno bio prvak Slovenije. Crveno-belima je to druga pobeda na pripremama u Sloveniji, a prethodno su savladali Krku iz Novog Mesta sa 1:0.

Poslednju utakmicu na pripremama u Sloveniji fudbaleri Crvene zvezde igraju u utorak u 18.00 Stojanović: Tek nas čeka krvav posao

90. minut - Kraj meča. Zvezda je pobedila s 2:0.

86. minut - Umesto Luke Milivojevića kojeg je publika na stadionu u Domžalama ispratila aplauzom u igru je ušao talentovani Nemanja Ahčin80. minut - prodor Mirića po desnoj strani posle neuspele ofsajd zamke Slovenaca, ali odličnu loptu Dauda ne pretvara gol. Novopečeni Sveđanin loše šutira i biva izblokiran78. minut - Goooooooool, 2:0 za Zvezdu, odlična akcija Nikole Đorđevića i Filipa Kasalice, a brzonogi napadač lako je savladao rezervnog golmana Domžala71. minut - posle izlaska Nenada Milijaša kapitensku traku poneo Filip Kasalica70. minut - umesto Marka Vešovića i Nenada Milijaša, ušli Darko Lazić i Vukan Savićević67. minut - Dauda u prilici, ali umesto da sutne na prvu posle odlicnog centarsuta Vesovica, nepotrebno spustao loptu, pa mu je odbrambeni igrac Domžala odneo loptu61. minut - Solidan udarac glavom Daude posle kornera Milijaša, ali mlak šut kroti mladi golman Vidmar60. minut - Trener Crvene zvezde Stojanović odgovara kolegi uvođenjem dvojice napadača Abiole Daude i Nikole Đorđevića, umesto Stefana Mihajlovića i Đorđa RakićaTrener Domžala je srpski stručnjak Slobodan Mojsilović koji je radio u Obiliću, pančevačkom Dinamu i Mogrenu iz Budve. Trener Domzala Mojsilović na poluvremenu promenio svih 11 igrača, pa Slovenci imaju svežinu51. minut - napadač Domžala Slobodan Vuk imao odličnu šansu za izjednačenje posle greške odbrane crveno-belih, ali je sa 16 metara šutirao preko gola46. minut - počelo je drugo poluvreme. Umesto Nikole Mijailovića usao je Marko Mirić, a umesto Bobana Bajkovića gol Crvene zvezde u drugih 45 minuta protiv Domžala braniće Miloš Vesić. To su dve izmene trenera crveno-belih Slaviše Stojanovića na početku drugih 45 minuta.

II poluvreme45. minut - Kraj prvog poluvremena. Zvezda je prvi deo meča dobila s 1:0.41. minut - Igra se primirila35. minut - Nikola Mijailović pravi grešku na levoj strani, ali Slovenci ne koriste poklon, a guzvu ispred gola Bajkovića otklanja Luka Milivojević ispucavanjem lopte30. minut - Milijaš iz slobodnog udarca sa 25 metara, lopta tik pored stative26. minut - Mladenović oboren u kaznenom prostoru s leđa, posle odličcnog solo prodora i razmene pasa sa Mijailovićem. Sudija Tošeski pogledao u pomoćnika, a onda odmahnuo rukom24 - Rakić sa 20 metara šutira preko gola23. minut - odličan pas sjajnog i neuhvatljivog Kasalice, ali Rakić iz idealne prilike za gol promašuje "živu loptu" i prilika odlazi u nepovrat22. minut - Milijaš deluje najsigurnije u redovima crveno-belih, pasove deli kao rukom19. minut - povreda Vešovića, oštar start Vancaša i reprezentativcu Crne Gore lekar Zvezde Popić morao je da ukaže pomoć17. minut - odlična akcija Milijaša i Mijailovića, dupli pas, iskusni levi bek prošao po strani, ali pogrešio u centriranju, pa su Rakić i Mihajlović ostali kratki16. minut - Mihajlović šutira glavom pored golaKarte za utakmicu između Crvene zvezde i Domžala koštale su 5 evra, a trenutno na stadionu imao oko 500 gledalaca14. minut - mladi napadač Mihajlović konstantno pod pritiskom štopera Domžala, ne biraju sredstva da ga zaustave13. minut - slabo ispucavanje Vesovića, ali Parker očajno šutira sa 20 metara, tako da nije bilo potrebe za intervenciju Bajkovića10. minut - čvrsta i sigurna igra Crvene zvezde od početka meča, Milijaš i Milivojević drže sredinu terena5. minut - Balkovec pogadja svoju stativu, umalo autogol i 2:0 za Zvezdu3.minut - Kasalica sa desne strane, centaršut, a Mihajlovic glavom zakucava u mrezzu1 - Bajko ramenom brani posle šuta Parkera

TOK UTAKMICE

Utakmicu Crvene zvezde u Domžalama posmatrali su predsednik Crvene zvezde Dragan Džajić, potpredsednik Slaviša Kokeza, generalni sekretar Miodrag Zečević i sportski direktor Zoran Stojadinović.DOMŽALE: Balažoć, Balkovec, Skubic, Dobrovoljec, Vancaš, Parker, Balokog, Draksler, Tirc, Zec, Spilan. Trener: Stevan Mojsilović.C. ZVEZDA: Bajković, Vešović, Krneta, Marinković, Mijailović, Milijaš, Milivojević, Mladenović, Rakić, Mihajlović. Trener: Slaviša Stojanović.

Štoperski tandem čine Krneta i omladinac Marinković, Mijailović igra levog beka, a Mladenović levo krilo, u napadu Mihajlović i Rakić