LALE ISPUSTILE POBEDU: Vojvodina remizirala sa Bursom!

Kakva šteta

Revanš meć biće odigran za nedelju dana u Turskoj
1 / 3 Foto: Tanjug

NOVI SAD - Fudbaleri Vojvodine i Burse igrali su bez pobednika, 2:2 (0:1) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evropa.Gosti su poveli golom Pabla Batalje u 36. minutu sa penala. Vojvodina je do izjednačenja stigla pogotkom Miroslava Vulićevića u 71. Abubabar Oumaru je doveo u vođstvo domaće u 81. minutu, a konačan rezultat postavio je Taje Taivo u 90. minutu.Revanš meć biće odigran za nedelja dana u Bursi.Bursa je već u prvom minutu imala odličnu šansu, ali je Šestak šutirao preko gola, posle odlične asistencije Batalje. Uzvratila je potom Vojvodina, a gosti su u sedmom minutu imali novu priliku preko Batalje. Vojvodina je imala priliku u 11. minutu, kada je Vranješ šutirao sa 18 metara, ali je njegov šut blokirao jedan od odbrambenih igrača gostiju. Škuletić je u 27. minutu izašao sam ispred Freja, koji je odlično odbranio.U 36. minutu dosuđen je penal za Bursu pošto je Đurić u svom šesnaestercu oborio Batalju, koji je potom bio precizan sa 11 metara. Isti igrač je imao odličnu priliku da duplira vođstvo svoje ekipe u 43. minutu, kada je šutirao iz mrtvog ugla pod prečku, ali je Delač izbio loptu u korner. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata.Vojvodina je krenula ofanzivno u drugom delu meča, a najbolju priliku imao je Škuletić u 50. minutu. Prilike su potom imali Vranješ i Poletanović, ali promene rezultata nije bilo. Vojvodina je izjednačila u 71. minutu. Posle asistencije Alivodića lopta je došla do Vulićevića, koji je poslao volej u dalji ugao gola Burse. Vojvodina je nastavila sa napadima, a u 81. minutu Oumaru je doneo Vojvodini prednost sjajnim golom glavom. Novosađani su primili gol u 90. minutu. Bursa je izvela korner, a lopta je preletela Delača, koji je odleteo u prazno i došla na drugu stativu. Čivela je loptu spustio Taivu, a Nigerijac je poslao u mrežu.