SJAJNI ORLIĆI: Mladi fudbaleri Srbije razbili Makedonce!

Prijateljski meč

Strelci za Srbiju bili su Đurđević u 49, Jojić u 59, Stojiljković u 71. i Mrkela u 78. minutu

GORNJI MILANOVAC - Mlada fudbalska reprezentacija Srbije savladala je danas u prijateljskoj utakmici u Gornjem Milanovcu odgovarajuću selekciju Makedonije sa 4:1 (0:0).

Strelci su bili Đurđević u 49, Jojić u 59, Stojiljković u 71. i Mrkela u 78. za Srbiju, a Nikolov u 62. za Makedoniju.

Bila je ovo uspela generalna proba izabranika selektora Radovana Ćurčića pred početak kvalifikacija za prvenstvo Evrope. Prvo poluvreme proteklo je u nadmoćnijoj igri domaćina, ali bez golova, da bi nastavku viđen veoma dobar fudbal, iako je Ćurčić izvršio brojne izmene.

Mnogo angažovanijom igrom mladi srpski fudbaleri nametnuli su snažan tempo, delovali pokretljivo i sigurno po celom terenu, pa su napunili mrežu objektivno slabijeg rivala.

Na startu kvalifikacija za evropski šampionat Srbija dočekuje selekciju Kipra 5. septembra, takođe u Gornjem Milanovcu.

Kontinentalno prvenstvo za fudbalere do 21 godine biće održano 2015. u Češkoj.