SILOVIT START: Siti pregazio Njukasl

Premijer liga

Četa trenera Manuela Pelegrinija postigla četiri gola

Fudbaleri Mančester Sitija su, u poslednjem meču premijernog kola nove sezone u Premijer Ligi, upisali laku pobedu nad Njukaslom 4:0.

Izabranici ternera Alana Pardjua su od samog starta bili u podređenom položaju, 'Građani' su na kraju mogli i više od četiri pogotka da smeste u mrežu 'Svraka'. Mora se ipak pomenuti da je Mančester Sitiju posao od 45. minuta bio znatno olakšan isključenjem, direktnim crvenim kartonom, koji jedobio Tejlor. Ipak, već do tog trenutka, Siti je imao bezbednih 2:0, golovima Silve u 6. minutu i Serhija Aguera u 22.U drugom poluvremenu, izabranici trenera Pelegrinija su nastavili u istom ritmu, već u 50. minutu viđen je antastičan gol Jaje Turea iz slobodnog udarca za 3:0. Konačan rezultat meča postigao je Samir Nasri u 75. minutu, a Negerdo je u samoj završnici postigao gol koji je, mora se dodati, nepravedno poništen zbog nepostojećeg ofsajda.

Premijer liga, 1. kolo:

Subota:

Liverpul - Stouk 1:0 (1:0)(Staridž 37)

Arsenal - Aston Vila 1:3 (1:1)(Žiru 6, Benteke 23, 62 pen, Luna 84)

Norič - Everton 2:2 (0:0)(Vitaker 51, Van Volfsvinkel 71 - Berkli 61, Koleman 65)

Sanderlend - Fulam 0:1 (0:0)(Kasami 53)

Vest Hem - Kardif 2:0(Kol 13, Nolan 76)

VBA - Sautempton 0:1 (0:0)(Lambert 90pen)

Svonsi - Mančester junajted 1:4 (0:2)(Boni 82 - Van Persi 34, 72, Velbek 36, 90)