Slušaj vest

Fudbaleri Portugala izborili su plasman u polufinale, pošto su posle produžetaka kao domaćini u Lisabonu pobedili Dansku 5:2.

Portugal je u regularnom delu meča pobedio 3:2, a pošto je u prvom meču u Kopenhagenu Danska pobedila 1:0, igrali su se produžeci.

Srbija - Austrija, Liga nacija, revanš Foto: @starsport

 Strelci za Portugal u regularnom delu bili su Joakim Andersen autogolom u 38, Kristijano Ronaldo u 72. i Fransisko Trinkao u 86. minutu.

Golove za Dansku postigli su Rasmus Kristensen u 56. i Kristijan Eriksen u 76. minutu.

Golovima Trinkaa u prvom minutu prvog produžetka i Gonsala Ramosa u 10. minutu drugog produžetka Portugal je izborio plasman u polufinale.

Portugal će u polufinalu igrati protiv Nemačke.

No, ko zna u kom pravcu bi meč išao da Kristijano Ronaldo već u šestom minutu nije promašio penal.

Jedan od najboljih fudbalera ikada je izveo svoj najgori penal u karijeri. Nonšalantno je prišao lopti i šutirao tako mlako da je Kasper Šmajhel lagano uhvatio loptu.

Možda Ronalda ne zabrinjavaju toliko komentari na društvenim mrežama, koji ga ismejavaju, no činjenica je da se prilično obrukao.

00:24
Srbija Austrija atmosfera Izvor: Kurir