Slušaj vest

Želja ovog fudbalskog genija je oduvek bila jasna, a to je da ostane u Realu do kraja karijere. Dobijao je ponude sa svih strana, ali ih je odbijao, sve sa namerom da ostane lojalan Madriđanima.

Ipak, došlo je vreme za rastanak...

Tim povodom govorio je član Partizanove Radne grupe, Predrag Mijatović, koji je tužan zbog ovakvog epiloga.

"Malo sam tužan zbog vesti da će otići iz Reala. Sve ima početak i kraj, odlazi jedan od najvećih. Ko će sad nositi broj 10, kako će ta desetka igrati, hoće li moći da uradi ono što je Luka uradio? Trenutno postoji 1500 pitanja. Ne sećam se da je Real Madrid ikad imao tako kompletnog igrača kao što je Luka Modrić", rekao je Mijatović i potom dodao:

"Ne sumnjam da je Modrić želeo da ostane u Realu makar još godinu dana, bez obzira na to što su godine postale problem. Pre dve godine je prihvatio da neće biti starter, međutim, iz godine u godinu, on igra više od onoga što se očekivalo. U smislu minutaže. Ipak, uvek dođe vreme kad treba doneti tešku odluku, onu koja nije popularna. Mislim da je Real mnogo dao Modriću, kao i Modrić njemu".

Luka Modrić Foto: Ruben Albarran/ZUMA Press Wire/S / Shutterstock Editorial / Profimedia, Damir SENCAR / AFP / Profimedia, Cesar Cebolla / PRESSINPHOTO / imago sportfotodienst / Profimedia

Ne zna Mijatović gde će Modrić završiti karijeru...

"Očigledno je da neće ostati u Španiji, ali nemojte se iznenaditi ako ode u Englesku, bez obzira što se tamo igra fudbal 200 na sat. Ne bih isključio ni Italiju i Nemačku. Mnogo timova ga želi i u fudbalu je sve moguće, ali poznavajuću Luku, ne mislim da će izabrati neku egzotičnu destinaciju, zato što još uvek želi da se takmiči. U svakom slučaju, mislim da neće žuriti", rekao je Mijatović.

Predrag Mijatović, Partizan, Crvena zvezda, 80. rođendan Izvor: Kurir