Kaljari izvukao bod protiv Fjorentine, pobeda Lacija

Serija A

Posle tri kola, Fjorentina zauzima četvrto mesto na tabeli sa sedam bodova

Fudbaleri Fjorentine odigrali su danas na svom terenu sa Kaljarijem nerešeno 1:1, u utakmici trećeg kola italijanskog prvenstva.

Ekipa Vinćenca Montele je dominirala tokom većeg dela utakmice, ali nije uspela da iskoristi svoje šanse. "Ljubičasti" su poveli u 71. minutu golom Borhe Valera. Kada se činilo da će Fjorentina ostvariti treću uzastopnu pobedu u prvenstvu, u poslednjem minutu, gol za Kaljari postigao je Mauricijo Pinila. Fudbaler Fjorentine David Pizaro isključen je u sudijskoj nadokandi vremena zbog prigovora.

Posle tri kola, Fjorentina zauzima četvrto mesto na tabeli sa sedam bodova, dok je Kaljari na 12. mestu sa tri boda manje.

Fudbaleri Lacija pobedili su na svom terenu Kjevo sa 3:0 i ostvarili drugu pobedu u prvenstvu. Rimski klub poveo je golom Antonija Kandreve u sedmom minutu, a pola sata kasnije vođstvo je duplirao Luis Pedro Kavanda. Konačan rezultat postavio je Senad Lulić u 41. minutu. Lacio je sada šesti na tabeli sa šest bodova, dok Kjevo zauzima 17. mesto sa jednim osvojenim bodom.

Fudbaleri Livorna pobedili su na svom terenu Kataniju sa 2:0, zahvaljujući dvostrukom strelcu Paulinju, koji je postigao golove u 64. i 71. minutu. Posle druge prvenstvene pobede Livorno se nalazi na sedmom mestu na tabeli sa šest bodova, dok Katanija na pretposlednjem mestu nije osvojila nijedan bod. Verona je golovima Martinja u 12. i Romula u 90. minutu na svom terenu pobedila Sasuolo, dok su Udineze i Bolonja u Udinama odigrali nerešeno 1:1. Gol goste postigao je Alesandro Dijamanti u 70. minutu, dok je Antonio Di Natale izjednačio u 84. minutu.

SERIJA A - 3. KOLOSubota:

Inter - Juventus 1:1 (0:0)/Ikardi 73 - Vidal 75/

Napoli - Atalanta 2:0 (0:0)/Iguain 70, Kaljehon 82/Torino - Milan 2:2 (0:0)/D'Ambrosio 47, Ćerći 71 - Muntari 87, Baloteli 90+7/