Aleksandar Mitrović: Hvala ti, Mati!

Belgijanci o novom tandemu

Napadač Anderlehta Mitrović posle dva gola Mehelenu sve zasluge pripisuje trostrukom asistentu iz Argentine

Tandem koji će zlostavljati golmane!Supertalentovani srpski napadač Aleksandar Mitrović raspametio je fudbalsku javnost u Belgiji, ali i širom planete, nakon što je u svom drugom meču u dresu Anderlehta u tandemu s Matijasom Suarezom razbio Mehelen rezultatom 5:0! Posle dve asistencije na svom debiju pre dve nedelje, Mitrović je u subotu pokazao celom svetu da mu čuveni Žoze Murinjo nije džabe prognozirao veliku karijeru.Šampion Belgije očajno je počeo sezonu i do dolaska Mitrovića u klub bio u donjem delu tabele. Ispostavilo se da je klubu iz Brisela nedostajao samo srpski napadač - koji je za 115 minuta na terenu postigao dva gola i imao isto toliko asistencija - da ponovo počne da gazi sve pred sobom. Nakon što je Mehelenu za 38. minuta dao dva komada i već tada rešio pitanje pobednika, fudbalski stručnjaci i mediji juče su pisali hvalospeve na račun 18-godišnjeg špica reprezentacije Srbije.Dnevni list Morgen proglasio je Mitrovića karikom koja je nedostajala, a Futbal gazete tvrdi da će snažni Srbin biti noćna mora svim odbranama klubova u Belgiji, a možda i u Ligi šampiona. U opštoj „mitromaniji“, kako navodi Voetbal nijeus, oglasio se i jedan od najboljih fudbalera u istoriji Anderlehta Nenad Jestrović tvrdnjom da je Aleksandar već sada bolji igrač od njega. Skromni Mitrović je svoje golove stavio u drugi plan i zahvalio trostrukom asistentu na meču Suarezu.- Postigao sam dva pogotka u prvom delu, ali ne bih uspeo u tome da nije bilo Suareza. Hvala ti, Mati! Osećam se fenomenalno i neverovatno je što smo uspeli da se perfektno uigramo za ovako kratko vreme. Suarez je veliki fudbaler i nadam se da je ovo početak uspešne i duge saradnje - kazao je doskorašnji napadač Partizana.

Mitar i ja se potpuno razumemoArgentinac Matijas Suarez je ove sezone u prvenstvu Belgije postigao neverovatnih šest golova i imao pet asistencija, ali misli da je dolazak Mitrovića ono što je nedostajalo Anderlehtu.- Samo mi je kliknulo u glavi da treba da što više dodajem loptu Mitru i već na prvom meču se isplatilo. On je timski igrač, kao i ja. Potpuno se razumemo iako smo samo 115 minuta igrali zajedno - kaže Suarez, a uoči meča u Briselu trener Van den Brom imenovao je Mitrovića za novog izvođača jedanaesteraca.