Đuričić strelac u pobedi Benfike, šest golova Reala u Istanbulu!

Liga šampiona

Sjajan start nove sezone najjačeg evropskog takmičenja, na osam mečeva viđeno je 30 golova

Goleade širom Evrope!

Fudbaleri Benfike pobedili su večeras u Lisabonu belgijski Anderleht sa 2:0 u prvom kolu C grupe Lige šampiona, a strelac prvog pogotka za portugalski tim bio je srpski reprezentativac Filip Đuričić.

On se u četvrtom minutu duela na stadionu La Luž lepo snašao pred protivničkim golom i zatresao mrežu. Pobedu domaćina potvrdio je Luizao u 31. minutu.

U timu Benfike još su igrali i Lazar Marković, Nemanja Matić i Ljubomir Fejsa, dok su starteri u ekipi Anderlehta bili Aleksandar Mitrović i Luka Milivojević.

Francuski šampion Pari Sen Žermen je u drugoj utakmici C grupe protutnjao kroz Pirej i slavio protiv Olimpijakosa sa 4:2.

Domaćin se nekako i držao u prvom delu meča, ali je u nastavku Tijago Mota dva puta zatresao mrežu grčkog tima i trasirao put ka pobedi PSŽ-u.

U derbiju prvog kola B grupe madridski Real u Istanbulu je razmontirao domaći Galatasaraj sa 6:1.

Maler koji je zadesio goste, povreda golmana Ikera Kasiljas i njegov izlazak iz igre u 15. minutu, nije uticao na konačan ishod.

Blistavu partiju pružio je Portugalac Kristijano Ronaldo koji je tri puta zatresao protivničku mrežu, dok je najskuplji igrač na svetu Geret Bejl u igru ušao tek u 63. minutu umesto strelca prvog pogotka, Iska.

Italijanski Juventus je u drugom meču ove grupe razočarao svoje navijače, pošto je na gostovanju danskom Kopenhagenu odigrao samo 1:1.

Šampion Evrope, Bajern u Minhenu je ubedljivom pobedom nad moskovskim CSKA (3:0) u D grupi krenuo na put ka odbrani titule.

Izabranici Pepa Gvardiole pružili su raznovrsnu i atraktivnu igru, a pogotke za minhensku "mašinu" dali su David Alaba, Mario Mandžukić i Arjen Roben.

Srpski reprezentativac i član CSKA Zoran Tošić u igru je ušao u 45. minutu umesto Vitinja.

Ekipa Mančester Sitija je u drugoj utakmici D grupe u Plzenju ubedljivo pobedila češku Viktoriju sa 3:0 i najavila da polako izlazi iz rezultatske krize.

Srpski reprezentativci Matija Nastasić i Aleksandar Kolarov odigrali su svih 90 minuta za Siti.

Prvak Engleske Mančester Junajted je, manje-više, rutinski na Old Trafordu u meču A grupe savladao nemački Bajer Leverkuzen sa 4:2, uz dva gola Vejna Runija.

Srpski internacionalac Nemanja Vidić ponovo je komandovao odbranom Junajteda.

Rezultati večerašnjih utakmica prvog kola takmičenja po grupama u fudbalskoj Ligi šampiona:

Grupa A:

Mančester Junajted - Bajer Leverkuzen 4:2 (Runi 22, 70, Van Persi 59, Valensija 79 - Rolfs 55, Toprak 88)

Real Sosijedad - Šahtjor 0:2 (Aleks 65, 87)

Grupa B:

Kopenhagen - Juventus 1:1 (Jorgensen 15 - Kvaljarela 54)

Galatasaraj - Real Madrid 1:6 (Bulut 84 - Isko 33, Benzema 54, 81, Ronaldo 63, 66, 90)

Grupa C:

Benfika - Anderleht 2:0 (Đuričić 4, Luizao 31)

Olimpijakos - Pari Sen Žermen 1:4 (Vajs 25 - Kavani 19, Mota 68, 73, Markinjos 86)