Đukiću se drma klupa

Valensija pukla kod kuće

Španska ekipa ubedljivo poražena od Svonsija sa 3:0 na startu takmičenja

Mogao je da bude i bolji start!Fudbaleri Valensije poraženi su na domaćem terenu od Svonsija rezultatom 3:0 u 1. kolu Lige Evrope. Srpski trener Miroslav Đukić, koji sedi na klupi španskog tima, doživeo je još jedan poraz i ozbiljno mu se drma pozicija. U prilog tome govori i činjenica da su najvatrenije pristalice Valensije napustile severnu tribinu stadiona Mestalja u znak protesta zbog loše igre. Treba istaći to da su domaćini od 10. minuta igrali s igračem manje pošto je isključen Remi.Sledeći okršaj u Primeri Valensije protiv Sevilje biće odlučujući za našeg stručnjaka. U slučaju novog poraza, verovatno će dobiti otkaz na klupi „slepih miševa“. Mediji na Iberijskom poluostrvu uveliko spekulišu da igrači bojkotuju Đukića, koji je pokazao da neće trpeti lošu disciplinu u timu.Od ostalih mečeva treba izdvojiti i dva iznenađenja. Černomerc je savladao Dinamo sa 2:1 u Zagrebu, iako su domaćini imali prednost od jednog gola na poluvremenu. Bugarski Ludogorec, koji je eliminisao Partizan, pobedio je PSV u Ajndhovenu rezultatom 2:0. PAOK je u poslednjim sekundama stigao do pobede nad Karagandijem golom Zvonimira Vukića.(M. N.)

UEFA kaznila LegijuVaršavska Legija će bez pomoći i prisustva navijača igrati meč Lige Evrope protiv kiparskog Apolona 3. oktobra. To je kazna koju je UEFA izrekla poljskom klubu zbog rasizma njegovih navijača. Ujedno, Legija će morati da plati i 105.000 evra za isti prekršaj. Ove sankcije izrečene su zbog rasističkih transparenta, koje su navijači Legije isticali na mečevima protiv Moldea i rumunske Steaue u julu i avgustu ove godine.