NOVA POBEDA PARTIZANA: Ilić i Živković srušili romantičare!

Crno-beli se usamili na prvom mestu

Partizan je golovima Ilića u 43. i Živkovića u 75. minutu s 2:0 pobedio OFK Beograd
1 / 5 Foto: Partizan.rs

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana pobedili su na svom terenu ekipu OFK Beograda rezultatom 2:0 (1:0) u meču šestog kola Superlige Srbije.Golove za crno-bele postigli su Saša Ilić u 43. i Andrija Živković u 75. minutu. Utakmica u Humskoj odigrana je pred oko 4.000 gledalaca. Prilike za Partizan pre vodećeg gola propustili su Nemanja Kojć i Andrija Živković. Saša Ilić je u 43. minutu doneo prednost crno-belima. Partizan je do kraja prvog dela meča mogao da uveća prednost preko Ilića i Kojića, koji su bili neprecizni.Crno-beli su u 75. minutu postigli drugi gol. Andrija Živković je posle sjajne solo akcije i nekoliko drblinga savladao golmana Bojana Pavlovića i podigao na noge sve pristune na stadionu u Humskoj. Ovo je za 17-godišnjeg fudbalera crno-belih četvrti gol na poslednje četiri utakmice.Partizan je zadržao prvo mesto na tabeli sa 16 bodova. OFK Beograd je 11. sa šest poena. U drugom meču šestog kola domaćeg šampionata odigranog večeras Čukarički i Jagodina igrali su bez golova.

TOK UTAKMICE:

90. minut - Meč je produžen za dva minuta. Kraj utakmice. Partizan je slavio s 2:086. minut - Živković protura kroz noge jednom igraču romantičara i idealno ubacuje na peterac, a Brašanac kasni na dobar centaršut85. minut - Brašanac iz prve šutira posle odbijene lopte, ali dobro interveniše odbrana gostiju.81. minut - Igra se odvija na sredini terena.

GOLLL!! 2:0 za Partizan.

70. minut - Živković idealno probija sa desne strane, a na drugoj stativi Obradović vraća loptu u sredinu, ali je Volkov neprecizan 63. minut- Jojić u prilici iz kaznenog prostora šutira, tik pored gola.62. minut - Povredio se Đemba Đemba, a umesto njega ulazi Brašanac.60. minut - Micevski šutira preko gola sa 20 metara

58. minut - Crveni karton za trenera OFK Beograda Zlatka Krmpotića, koji je prigovorio glavnom sudiji.50. minut - Volkov lepo prolazi i zavrće ka Kojići i Živkoviću, a odbrana OFK Beograda dobro interveniše46. minut - Počelo je drugo poluvremeII poluvreme

45. minut - Kraj prvog poluvremena. Partizan vodi s 1:044. minut - Velika šansa za Partizan. Ilić dva puta i jednom Kojić šutiraju sa oko 16 metara, a odbrana gostiju loptu izbacuje u korner.

GOLLL!!! Gol za crno-bele.

34. minut - Živković oštro šutira sa 20 metara, a lopta odlazi pored gola.30. minut - Bez prave igre i šansi na stadionu u Humskoj23. minut - Sa tribina stadiona u Humskoj stižu uzvici: Uprava napolje!! Prva izmena u crno-belom taboru. Umesto povređenog Stankovića na teren je ušao Ostojić19. minut - Živković izbacuje Jojića, koji dolazi u trku do prve stative i onda vraća u sredinu, ali je odbrana OFK Beograd uspela da izbaci loptu ispred Kojića.16. minut - Partizan ima veći posed lopte, ali romantičari se dobro brane10. minut - Posle karambola ispred šesnaesterca OFK Beograda lopta dolazi do Gulana, koji opaljuje iz prve sa 30 metara, pored gola.4. minut - Volkov pokušava iz skraćenog kornera, ali je odbrana OFK Beograda na mestu.3. minut - Počelo je obostrano otvoreno i čvrsto.1. minut - Utakmica je počelaI poluvreme

TOK UTAKMICE

Partizan: Stojković, M. Živković, Volkov, Stanković (od 34. Ostojić), Obradović, Đemba Đemba (od 62. Brašanac), Gulan, Jojić, A. Živković (od 79. N. Petrović), Ilić, Kojić.OFK Beograd: Pavlović, Golubović, Planić, Vasiljević, Ješić, Zdjelar, Micevski, Perović (od 46. Damjanović), Radivojević (od 46. Ivanović), Čavrić (od 68. Dražić), Bogavac.